Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: kuja kasni sa teranjem

kuja kasni sa teranjem 01 avg 2012 07:18 #2518

  • oskar 1
  • oskar 1's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Moja kuja je jos mlada i nije parena do sad, ima 21 mesec. Do sada je dobila dva puta prvi kad je imala 9 meseci a posle samo 4 meseca i drugi put to je bilo u decembru prosle godine. Oko nove godine imala je trovanje od tableta koje joj je dao jedini veterinar u nasem gradu a nije smeo jer ne odgavaraju za sve rase. Bila je u komi primala neke antiotrove i oporavila se. Sada je dobro ali brine me to sto nema teranje dali treba da cekam jer i prva dva puta nije dobijala na vreme ili zbog trovanja su nastale neke komplikacije i nece imati sledece teranje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kuja kasni sa teranjem 01 avg 2012 10:49 #2520

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Koja rasa je u pitanju, cisto da se zna? Ne sazrevaju sve rase u isto vreme niti je sve rase uputno pariti bez dostizanja potpune telesne zrelosti, sto se kod razlicitih rasa desava u razlicitoj starosti.
Trovanje je bilo izazvano cime?
U principu, vrlo je malo verovatno da je trovanje poremetilo ciklus.
Sa 9 meseci je zivotinja u principu u pubertetu. Sa 12 meseci je potpuno polno zrela. Ciklus je normalno da ima 2x godisnje.
Desavaju se svakakva odstupanja. Ima zenki potpuno zdravih koje imaju po jedno teranje( nemacki ovcari i to vrhunski, dosta cesto).
Ima slucajeva koji odgovaraju ovom Vasem, a to je da izmedju teranja ima manje ili vise od 6 meseci.
U svakom slucaju, za sad nije vreme da se panici. Polako treba sacekati ciklus i videti u kom intervalu ce biti.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kuja kasni sa teranjem 03 avg 2012 07:05 #2540

  • oskar 1
  • oskar 1's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Hvala puno na odgovoru, rasa je skotski ovcar a trovanje je nastalo od tablete Verminthel D. Trebalo je da primi tabletu za prociscavanje u veterinarnoj stanici nije bio prisutan veterinar vec njegov tehnicar, pas se nesto ceshao i on je rekao sad cu da vam dam tablete od kojih ce se procistiti i unutrasno i spolja. Posle 1 sata pas je poceo povracati sto mu je mozda i spaslo zivot a za njen zivot smo se borili citavu nedelju. Hvala bogu sto je ziva veterinaru smo oprostili, mi cemo je opet cuvati i ukoliko ima teranje ne bismo dozvolili da se pari. Samo me je zanimalo dali mozda je to posledica od trovanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box