Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: kuja kasni sa teranjem

kuja kasni sa teranjem 01 avg 2012 07:18 #2518

  • oskar 1
  • oskar 1's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Moja kuja je jos mlada i nije parena do sad, ima 21 mesec. Do sada je dobila dva puta prvi kad je imala 9 meseci a posle samo 4 meseca i drugi put to je bilo u decembru prosle godine. Oko nove godine imala je trovanje od tableta koje joj je dao jedini veterinar u nasem gradu a nije smeo jer ne odgavaraju za sve rase. Bila je u komi primala neke antiotrove i oporavila se. Sada je dobro ali brine me to sto nema teranje dali treba da cekam jer i prva dva puta nije dobijala na vreme ili zbog trovanja su nastale neke komplikacije i nece imati sledece teranje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kuja kasni sa teranjem 01 avg 2012 10:49 #2520

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Koja rasa je u pitanju, cisto da se zna? Ne sazrevaju sve rase u isto vreme niti je sve rase uputno pariti bez dostizanja potpune telesne zrelosti, sto se kod razlicitih rasa desava u razlicitoj starosti.
Trovanje je bilo izazvano cime?
U principu, vrlo je malo verovatno da je trovanje poremetilo ciklus.
Sa 9 meseci je zivotinja u principu u pubertetu. Sa 12 meseci je potpuno polno zrela. Ciklus je normalno da ima 2x godisnje.
Desavaju se svakakva odstupanja. Ima zenki potpuno zdravih koje imaju po jedno teranje( nemacki ovcari i to vrhunski, dosta cesto).
Ima slucajeva koji odgovaraju ovom Vasem, a to je da izmedju teranja ima manje ili vise od 6 meseci.
U svakom slucaju, za sad nije vreme da se panici. Polako treba sacekati ciklus i videti u kom intervalu ce biti.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kuja kasni sa teranjem 03 avg 2012 07:05 #2540

  • oskar 1
  • oskar 1's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Hvala puno na odgovoru, rasa je skotski ovcar a trovanje je nastalo od tablete Verminthel D. Trebalo je da primi tabletu za prociscavanje u veterinarnoj stanici nije bio prisutan veterinar vec njegov tehnicar, pas se nesto ceshao i on je rekao sad cu da vam dam tablete od kojih ce se procistiti i unutrasno i spolja. Posle 1 sata pas je poceo povracati sto mu je mozda i spaslo zivot a za njen zivot smo se borili citavu nedelju. Hvala bogu sto je ziva veterinaru smo oprostili, mi cemo je opet cuvati i ukoliko ima teranje ne bismo dozvolili da se pari. Samo me je zanimalo dali mozda je to posledica od trovanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box