Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Kašalj

Kašalj 22 jun 2012 10:18 #2376

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
I ove godine imamo isti problem kao svako ljeto. Kako ja to zovem "misteriozni kašalj". Naime,on je potpuno normalan,živahan i sve ali kašne barem par puta na dan i to kad jede obično keks za pse ili nešto suvo. Išli smo dva puta kod veterinara nije bilo grlo upaljeno.Pluca ok.Meni pada na pamet jedino alergija ili što mi se čini da je najprije a ne znam je li to moguce jer zimi nikad baš nikad ni ne kašne to što stalno dahce pa mu bukvalno polekne suva hrana.Jer ako je miran ili ako jede konzervu ili kuvano ne kašne. Da li opet da ga vodim ili...? Hvala.
Poslednja izmena: 22 jun 2012 11:03 od ševo. Razlog: Pišite slova sa kukicom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kašalj 22 jun 2012 13:28 #2377

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema nikakve potrebe za terapijom ako je to samo na tim banalnim simptomima i godinama se tako blago manifestuje.
Moze se pokusati sa terapijom antihistaminicima ili cak kortikosteroidima, ali sigurno da u ovom slucaju to ne bih savetovao.
Trpanje lekovima zarad eksperimentisanja da li je ili nije alergija, kad se tako lagano manifestuje, i nije bas preporucljivo.
To su terapije koje traju poprilicno dugo(cesto sezonski) i koriste se jako puno gde mora, odnosno gde su simptomi ozbiljniji i zahtevaju lecenje.
U ovom slucaju je pametno nista ne dirati i naravno, pratiti situaciju. Na svako moguce pogorsanje bi trebalo reagovati, ali do toga verovatno nece ni doci.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kašalj 22 jun 2012 14:09 #2378

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Hvala u svakom sluchaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kašalj 22 jun 2012 22:04 #2380

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Samo da nesto zamolim...Van teme, ali moram :)
Ovo "hvala u svakom slucaju" ... Da se po mogucstvu sto redje koristi. Ako bi moglo, da se ne koristi nikad...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box