Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Opadanje dlake kod kuje nemačkog ovčara

Opadanje dlake kod kuje nemačkog ovčara 14 apr 2012 13:25 #2060

  • Astralus
  • Astralus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Imam kuju nemačkog ovčara 7 godina staru, pre mesec i po dana operisana je od mamilarnog tumora i sterilisana. Sada se već prilično oporavila, mada joj se na jednom mestu gde je puko šav rana još nije potpuno zacelila.
Problem je sad što joj intezivno opada dlaka na pojedinim mesitma. Naime i pre operacije imala je buve kojih se nikako nismo mogli rešiti, prskali smo je i zaprašivali, sad smo joj stavili i ogrlicu protiv buva. Medjutim ono što me zabrinjava je što joj je dlaka na nekim mestima gde se češe intezivno opada, mnogo intezivnije nego ranije i sad izgleda prilično loše. Praznici su u toku i veterinar je na godišnjem. Šta da radim. Da je celu okupam u kadi ili poprskam nečim?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Opadanje dlake kod kuje nemačkog ovčara 14 apr 2012 17:30 #2065

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Nikako ne bi trebalo da prskaš životinju po dlaci, time se na većim temperaturama koža potparava i dolazi do svraba, češanja i razvoja infekcije, a kao posledica toga i dlaka opada.
Najbolje je da je okupaš i to dobro utrljaš nekim šamponom za pse koji odstranju8je prljavštinu i masnoće ili još bolje sa šamponom za buve koji peni (Buvitox naprimer).
Ako se i dalje bude češala obrati se veterinaru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Opadanje dlake kod kuje nemačkog ovčara 22 apr 2012 21:40 #2113

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Mora se prvo ochistiti od parazita meni su se ampule Neostomosan odlichne pokazale a zatim je zashtiti ili ogrlicom(Scalibor,Bayer) ili technoshcu(Advantix,Frontline).Ja bih je ipak povela kod veta zbog tih pechata a ono shto bih preporuchila za dlaku su svakako tablete Canina Biotin Forte. Provjereno odlichne...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box