Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Davanje drontala skotnoj kuji

Davanje drontala skotnoj kuji 10 apr 2012 21:48 #2047

  • stanicg
  • stanicg's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
da li neko zna da li sme da se da kuji koja je skotna ,prva nedelja DRONTAL
hvala
Poslednja izmena: 11 apr 2012 11:33 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Davanje drontala skotnoj kuji 11 apr 2012 12:32 #2049

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Sve piše u uputstvu za upotrebu koje mora da postoji kada kupujete neki preparat, a ako kupujete na komad najbolje je pitati prodavca da vam pročita
Drontal ® PLUS

za pse

tablete, anthelmintik, antiprotozoik, febantel, pirantel, prazikvantel

Indikacije


Drontal ® Plus Flavour primenjuje se za suzbijanje crva, pantljicara i crevnih bičara:
-Crevnih crva (Tokocara canis, Tokascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancilostoma caninum, Trichuris vulpis)
-Pantljicara (Echinococcus granulosus, E. multilocularis, Dipilidium caninum, Taenia spp, Multiceps multiceps i Mesocestoides spp)
-Crevni bičaši (Giardia duodenalis)

Način primene i doze


Drontal ® Plus flavour daje se jednokratno u dozi 1 tableta/10 kg telesne mase.

Za pse manje telesne mase preporučuje se raščlaniti tabletu u polovine odosno četvrtine.

Tablete treba dati direktno u usta ili sakrivene u komadu mesa, kobasice, sira ili sličnom zalogaju. U slučaju potrebe, može ih se usitniti. Za kontrolu toksokaroze preporučuje se takođe dehelmintizirati dojne kuje 2 nedelje nakon okota i tretman ponavljati svake dve nedelje do odbića štenadi.



Kod invazije bičašem Giardia duodenalis: psima tablete treba davati u propisanoj dozi tri uzastopna dana. Za vreme terapije pse se ne sme hraniti mlečnim proizvodima i hranom koja sadrži ugljene hidrate. Istovremeno okolinu psa kontaminiranu izmetom valja temeljito očistiti

Kontraindikacije

Tablete Drontal ® Plus Flavour ne smeju se davati:
- Kujama u prve dve trećine gravidnosti (ukoliko se tretira gravidne kuje preporučena doza ne sme se prekoračiti)

- Tablete Drontal ® Plus ne smeju se davati životinjama koje se koriste u proizvodnji životnih namirnica
Način izdavanja

Bez veterinarskog recepta.
Poslednja izmena: 11 apr 2012 12:33 od zoxvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Davanje drontala skotnoj kuji 11 apr 2012 21:29 #2051

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Kolega, naravno, slazem se da uputstva treba citati pod obavezno.
Ima jedno ali. Proizvodjaci znaju da promene uputstvo cesto, za isti preparat. Moze se videti i ako uputstvo postoji na srpskom i engleskom da se ona razlikuju. Da li je do prevodioca ili ko zna cega, ne znam, ali sam to video mnogo puta.
Takodje, "Parazitske bolesti" nalazu dehelmintizaciju u 45. danu graviditeta, iz razloga jer tada larve krecu u migraciju i invadiraju plod.
Bilo kako bilo, ne znam zasto bi neko kuju cistio od parazita bas u prvoj nedelji? Nece joj nista biti i ako saceka, a verovatno je nekad i pre skotnosti ciscena.
Iz iskustva znam da davanje ovakvih preparata u toku graviditeta nikad nije izazvalo ni najmanji problem. Ne savetujem ja nista protivno struci, vec su vlasnici sami kupovali i davali sve sto je moglo da se nadje na trzistu.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box