Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Pekinezer ne prestaje da se češe

Pekinezer ne prestaje da se češe 05 apr 2012 09:38 #2023

  • Dzeri
  • Dzeri's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Imam pekinezera,star godinu i po dana... Kupljen u odgajivacnici pasa. I kako je donet,tako reci kuci,ne prestaje da se cese... Buve su u pocetku bile problem,ali smo nasli resenje za to. Medjutim on se samo cese,koza mu je cista,nema nikakvih promena,ali sa cesanjem ne prestaje...posetili smo veterinara,dobio je terapiju(cinkovu pastu,neko sredstvo za sugu) medjutim nista,i dalje imamo taj problem... Redevno odrzavam njegovu higijenu. Hvala unapred na odgovoru
Poslednja izmena: 05 apr 2012 12:02 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pekinezer ne prestaje da se češe 05 apr 2012 13:08 #2024

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Postoji milion razloga zašto se pas češe.Treba nam više podataka.Prvo i najvažnije što jede(alergija na proteine,konzervans,piletinu,boje ...iz hrane),gdje boravi(grinje iz tepiha,hrane,pelud,trave,korov...),dali se češe cijelu godinu ili je to ipak nekako periodično(sezonska alergija),da li reagira na kortizonsku terapiju(ako ju je uopće dobio),neišćetkana poddlaka,da li je negje dlaka prorijeđena itd.Ne bi bilo loše i koju slikicu pa ćemo onda lakše savjetovati..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pekinezer ne prestaje da se češe 06 apr 2012 12:08 #2027

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ovo sve stoji i treba zaista na sve to obratiti paznju.
Osim toga, mene zanima da li se cese i kad se dosadjuje i kad se igra? I napolju i u kuci?
Pitam ovo iz razloga sto ako se i svi potencijalni razlozi iskljuce, ostaje "psihicki momenat". Odnosi se na promenu sredine u kojoj pas zivi, dosadu ako je citav dan sam kuci...
Da li se cese na nekom odredjenom mestu? Iznad repa na ledjima, vuce guzu po podu, grize se i lize ispod repa ili nesto karakteristicno?
Nadam se da je kolega koji je dao preparat protiv suge video nesto sto ga je navelo na tu pomisao, jer ako je koza "cista", bez crvenila i sl, tesko da se suga tako manifestuje.
U poslednje vreme su sve cesce alergije na razne trave, ali se one najcesce manifestuju po stomaku, gde postoji kontakt direktni.
Kod kucnih pasa su ceste alergije na duvanski dim na pr. ako je kuci cesto zadimljeno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 06 apr 2012 12:09 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pekinezer ne prestaje da se češe 10 apr 2012 09:39 #2041

  • Dzeri
  • Dzeri's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Cesanje je uglavnom prisutno kada se dosadjuje...iz cista mira se javi. Pas mi je inace u kuci,dosta vremena provodim sa njim kroz igru,setajuci ga i sl. Tokom noci zna,da kazem,da cvili koliko ga iritira taj svrab. Uglavnom se cese iznad repa na ledjima i u predelu vrata. Crvenilo do sada nije bilo prisutno,medjutim sada ga ima,kao da je rascesano...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pekinezer ne prestaje da se češe 10 apr 2012 20:58 #2046

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Kod malih rasa je dosta cesto problem praznjenje paraanalnih zlezdi, mislim da svako ko ima psa je to cuo iz tudjeg ili zna iz svog iskustva.
Trebalo bi i njih proveriti paralelno sa iskljucivanjem ovih drugih uzroka.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pekinezer ne prestaje da se češe 12 apr 2012 08:09 #2053

  • Dzeri
  • Dzeri's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Imam jos jedan problem... Imao je krpelja,pokusala sam samostalno da ga izvadim i ostala mu je glava koju nikako ne mogu da izvadim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box