Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Voda posle shetnje

Voda posle shetnje 19 mar 2012 09:42 #1904

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Zadnjih par mjeseci mi pas kad dodjemo iz shetnje ako josh jako dahce i napije se vode povrati. Ranije nije tako.Ok sad mu sklanjam chiniju nekih 15-20 min pa mu dam ili malo samo popije onda je ok ali ako sam u zhurbi pa zaboravim da je sklonim to se desi. To me malo zabrinjava. Vasha mishljenja? Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Voda posle shetnje 19 mar 2012 23:11 #1921

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ako nema drugih zdravstvenih problema koji se odnose na povracanje hrane, bele pene ili zuto-zelene tecnosti ili hrane prebojene u zuto-zeleno, skoro pa je verovatno da je sve u redu.
Krajnike treba pogledati povremeno i kod na oko zdravih pasa, znaju oni da prave probleme, a cesto se upale kod kucnih pasa ako halapljivo navale na hladnu vodu.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Voda posle shetnje 20 mar 2012 06:56 #1922

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Najvjerovatnije povrati jer se naglo naloče vode ,a zbog anatomskog položaja želuca i jednjaka kod pasa povračanje je lakše moguče.Nikako nije dobro dati psu da se napije vode naglo nakon šetnje ili odmah jesti jer upravo zbog tog anatomskog odnosa može doči do dilatacije i torzije želuca (po život opasno zakretanje želuca oko svoje osi kada pas može uginuti u roku nekoliko sati)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Voda posle shetnje 20 mar 2012 19:32 #1925

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Hranjenje pre aktivnosti je jedan od predisponirajucih faktora. Zato se i preporucuje hranjenje odraslih pasa uvece.
Za obrnuto prvi put sad cujem...
Da lako povracaju bez ikakvih poteskoca, tu se slazemo.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Voda posle shetnje 21 mar 2012 10:38 #1928

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Hvala na savjetima. Znam za torziju i poshtujem sve to ali chisto me zanimalo zashto to sad radi. Zna da povrati jedino ako naglo jede i to rijetko ranije je mnogo cheshce. Sad ne povrace posle hrane nego posle vode pa me to chudi. Inache sam jako osjetljiva na povracanje jer mi je golden pet dana non stop povracao i uginuo od otkazivanja bubrega u dubokoj starosti tako da kad ovaj krene da povrace ja odmah krenem da cmizdrim i sva se potresem.
Poslednja izmena: 21 mar 2012 18:21 od Mirella.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Voda posle shetnje 21 mar 2012 17:52 #1929

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema potrebe za tim.
Znam da koga ujede zmija, i gustera se plasi, ali to su potpuno druge i nevezane stvari.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box