Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Hitno! Problem sa nogom kod nemackog ovcara.

Hitno! Problem sa nogom kod nemackog ovcara. 13 mar 2012 07:01 #1873

  • Jelena17
  • Jelena17's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Imam nemackog ovcara, star je 11 meseci. U poslednja 2-3 dana primetila sam da ima problema sa zadnjom levom nogom. Otezano se krece, sepa, kada stoji podize tu nogu, ali se trudi, trci, krece se. Citala sam na internetu da je ova rasa podlozna oboljevanju od displazije kukova, kao i da se to moze utvrditi samo rengenskim snimkom. Sa obzirom da u mojoj okolini nije moguce uraditi rengen kukova, molim Vas za neki savet ili pomoc.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Hitno! Problem sa nogom kod nemackog ovcara. 13 mar 2012 15:29 #1876

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Otprilike je sa 12 meseci tek zreo za rendgen kukova, ne pre.
Po ovim simptomima koje opisujes verovatno da nisu kukovi problem.
Reci cu ti jedan od najbitnijih simptoma koje daje displazija kukova, a ti proveri kod svog psa. Dakle, dok trci, ako su kukovi problem odbacuje se istovremeno sa obe zadnje noge. Taj simptom je poznat kao "zeciji hod". Ime mu samo sve govori. Za zeceve je normalno da se odbacuju obema zadnjim nogama dok trce,dok je kod pasa to znak da problem postoji.
Vrlo je moguce da se desila mehanicka povreda, ali je takodje obavezno iskljuciti upale krajnika. Da li je pas bolovao od toga i u koliko jeste, koliko cesto?
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Hitno! Problem sa nogom kod nemackog ovcara. 13 mar 2012 16:49 #1877

  • Jelena17
  • Jelena17's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Nije nikada bolovao od upale krajnika niti bilo kakve bolesti, jedino su su mu oci malo vise suzile i to smo resili kapima. Druga zadnja noga mu je sasvim u redu, nema nikakvih problema sa njom, niti ima taj "zeciji hod". Inace je vrlo zivahan, aktivan i stalno skace. Kao mali je pio kalcijum i neke minerale i vitamine za pravilan razvoj i jacanje kostiju. Nadam se da je u pitanju neko uganuce, ili istezanje misica i da ce mu proci. Hvala na odgovoru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Hitno! Problem sa nogom kod nemackog ovcara. 13 mar 2012 20:28 #1878

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu.
S obzirom na ove nove informacije, da do sada nije bolovao i da je dobijao kalcijum i vitamine preventivno, verovatno da ce problem postepeno spontano nestati i da uzrok jeste mehanicke prirode.
U svakom slucaju,trebalo bi da ga neko pogleda, jer je tesko ovako dati ozbiljniju dijagnozu ili prognozu.
Dovoljan je pregled i bez rendgena u njegovom slucaju.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box