Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Hitna pomoc, sarplaninac

Hitna pomoc, sarplaninac 01 mar 2012 13:33 #1812

  • aco2012
  • aco2012's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Molim vas za misljenje.

Imam sarplaninca starosti 3 mjeseca, uredno vakcinisan protiv stenetnjaka i tertiran protiv parazita 2 puta do sada.

Prije 2 dana je je sve bilo super igrao se sasvim normalno. Zatvorio sam ga u njegov box oko 16h. Kad sam ga u 22h pustio u dvoriste jedva je izasao napolje. Za 6 sati je totalno pao na nogama. Ujutro sam ga odmah odvezao veterinaru i svi simptomi su ukazivali na ujed krpelja. I po ponasanju i po nalazu krvi. Odmah su mu ukljucili sve antibiotike (ne znam sada tacno sta je tacno dobio) i primio je pola litre infuzije ujutro u 8h, tada je imao temparaturu 41,5 C i bio je totalno nemocan skoro nepokretan. Odveo sam ga u 17h isti dan na jos jednu dozu infuzije i primio je i 300ml glukoze, tada mu je temparatura opala na 40 C i malo je bio bolje ali nista znacajno. Jutros je dosta bolje, vodio sam ga na infuziju oko 9h i sada je jako veseo ali nemoze da stoji na zadnjim nogama. Ima funkciju i nogu i repa ali uopste nema snage da ustane, vuce se prednjim nogama naprijed. Pomjera i rep i zadnje noge ali ne moze da stoji. Reaguje na bol. Urin je normalne boje ali nece da mokri dok ga ne podignemo na zadnje nego i ne pritisnemo na besiku. A stolica cvrsta bez krvi ali nece da jede, nesto sasvim malo. Nije povracao, ne kaslje. A temparatura je sada normalna 38 C. Veterinari sumnjaju na neku infekciju i upalu oko mokracnih kanala i da je zbog toga oduzeta funkcija zadnjeg dijela tjela pa su ukljucili antibiotike.

Molim za misljenje i pomoc. Hvala unaprijed.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Hitna pomoc, sarplaninac 03 mar 2012 16:11 #1820

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ako je radjena analiza krvi ciljano na bolest koju prenose krpelji( babezioza, piroplazmoza) i ako su rekli da je to to, nema se sta dalje misliti.
Ta analiza je specificna i ako je nalaz pozitivan, dijagnoza je sigurna.
Infekcija mokracnih kanala apsolutno nema nikakve veze sa oduzetoscu zadnjeg dela tela.
Antibiotici koje prima mu nece nastetiti dodatno, cak su i neophodni posto kolege ne znaju tacno do kraja sta se desava.
Ima pasa koji jednostavno nece da mokre u neadekvatnom polozaju, znaci, lezeci na pr. Odlazu mokrenje i po 24 sata i mokre nakon tog roka, kad je vise neizdrzivo da trpe. To bi bilo i najpovoljnije, ako je to slucaj.
Najpo0voljnije za situaciju da ne moze da stoji je da je to uzrokovano krajnjom iscrpljenoscu usled bolesti. Ako je to slucaj, kad krene oporavak i da hoce da jede, sve se brzo vrati na normalu.
Ako se ovo ne desi, ko ga vec leci, morace opet da ga detaljno pregleda.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box