Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Hitno pomoć, nateklo oko na psu

Hitno pomoć, nateklo oko na psu 24 feb 2012 09:38 #1778

  • radenic
  • radenic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav,
da li mi neko može pomoći molim vas..Imam aljaskog malamuta starog 3 mjeseca...Cjepljen, redovna ishrana itd..Međutim, jedno jutro mu se pojavila oteklina na oku odnosno cijelo oko je nateklo i vece je sigorno pet puta od drugog onako cudno plave boje...Nalazimo se u jednom jako malom gradu nosili kod veterinara, on rekao masti ali ne pomaze, nosili u drugi grad kod vet. isto rekli i ne pomaže...neznam sta raditi dalje i kako...Molim vas pomozite mi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Hitno pomoć, nateklo oko na psu 25 feb 2012 07:29 #1783

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Ovo nije slučaj za rješavanje preko foruma jer stvar može biti jako ozbiljna.Nisi naveo koje antibiotske masti i koliko puta na dan si davao.Na prvi dojam čini mi se da je došlo do ozljede oka sa probojem rožnice i duboke infekcije.Plava boja koju opisuješ je vjerovatno vidljiva zato jer je probijena prednja oćna komora pa se vidi zamućena leća.Pas definitivno treba na jake antibiotike tipa Gentamicin inj. i mast/kapi za oko 10-tak dana i inj.prednisolona da se smanji otok,a ako je oko toliko nateklo da pas ne može treptati i postoji opasnost da se isuši onda se sašiju gornja i donja vjeđa na 48 sati dok otok ne splasne.Ovo je naravno samo informativnog karaktera ali nadam se da sam bar malo pomogla ali definitivno traži drugog veterinara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Hitno pomoć, nateklo oko na psu 26 feb 2012 22:02 #1791

  • radenic
  • radenic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Puno hvala na ovom, mislim da od svega povezujem pomalo..Naime, jedan vet je (nije rekao od cega mozda ovo ono) samo rekao kako to treba zasiti, to on ne radi, rade klinike i kosta 150 eura..Ja sam inace iz RS...Hvala vam hvala punooo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box