Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: HITNO Tumor kod ženke nemačkog ovčara

HITNO Tumor kod ženke nemačkog ovčara 22 feb 2012 16:32 #1744

  • Astralus
  • Astralus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Imam ženku nemačkog ovčara staru 6-7 godina, koja se nikad nije kotila. Skoro sam primetio potkožni tumor na stomaku u blizini bradavice koji je bio veličine jajeta kad sam ga spazio. Savetovana mi je da se tumor odstrani a kuja steriliše. Nisam je vodio na operaciju zbog hladnog vremena , sad bi trebao, u medjuvremenu je tumor narastao.
Svakako ću je voditi da se tumor odstrani ali se dvoumim oko sterilizacije. Prosto žao mi je da to radim a i ne znam kako to utiče kasnije na nju zbog hormona itd, čuo sam da muški psi postanu tromiji i da se ugoje? Ne znam da li bi možda mogla da se izbegne sterilizacija parenjem i koliki bi onda bio rizik da dodje do recidiva? Ako je rizik prevelik onda bi je sterilisao.
Molim Vas za savet na velikim sam mukama ne znam šta da radim. Jedan veterinar je rekao da ne mora ali da je onda rizično za ubuduće ali nisam uspeo da saznam i koliko je rizično.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO Tumor kod ženke nemačkog ovčara 22 feb 2012 17:02 #1745

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Pa ne mora da bude posledica ali se to nikada ne zna pa ti je taj veterinar sigurno zbog toga tako i rekao
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO Tumor kod ženke nemačkog ovčara 22 feb 2012 17:03 #1746

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Nažalost tumori mliječnih žlijezda kod nesteriiziranih kuja su u vrlo visokom postotku karcinomatoznog tipa i zloćudnog karaktera.Svakako se tumor treba operirati sa pokušajem što temeljitijeg otklanjanja okolnog zahvačenog tkiva ,a najbolje bi bilo ukloniti i susjedne mliječne žlijezde.
Da li napraviti ovariohisterektomiju u tijeku same operacije može odlučiti samo vaš veterinar jer je takva op.dugotrajnija i naravno mogućnosti intra i postoperativne komplikacije su veče.Vrlo često dolazi do recidiva bolesti pa je potrebna i ponovna operacija.Očekivani vijek života je 1-3 god.Postoje i razne multivitaminske "bombe" tipa Megamin koje pozitivno utječu na postop.oporavak, te hrana tipa n/d(Hills) za pse oboljele od tumora.LP
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO Tumor kod ženke nemačkog ovčara 22 feb 2012 17:07 #1747

  • Astralus
  • Astralus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Ali da li bi mogao nekako da izbegnem sterilizaciju, nije da pokusavam da se bavim nekim odgojom, nego generalno mi se ne dopada ta ideja. Više bih voleo da moj pas napravi makar jedno leglo pa da je onda sterilišem?

Hvala Vam za sve odgovore
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO Tumor kod ženke nemačkog ovčara 22 feb 2012 17:11 #1748

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Ne morate ju dati sterilizirati ako ne želite, ali ne preporučam da se kuja pari.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO Tumor kod ženke nemačkog ovčara 22 feb 2012 17:16 #1749

  • Astralus
  • Astralus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Ali zar joj ne parenje neće uvećati rizik od ponovnog javljanja tumora?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box