Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Perianalna furunkuloza???????

Perianalna furunkuloza??????? 08 avg 2018 08:14 #16554

beli pulin star 6 godina godinu dana lecen od analnih zlezda tako sto bi dobio nedelju dana inekcije i to je to dok se nije pogorsalo i dobio fistule oko guze sa iscedkom.Menjam veterinara uradi
kontrastni radiološki pregled i kaze mi da je perianalna furunkuloza.Godinu dana cetvrtina pronizona i jednom mesecno kada psa boli pri defekciji klindamicin tablete. Sada mu krenula krv iz leve fistule veterinar u mom gradu prepise mu apoquel ba i pronizon da pije .Pas mi dva puta posle sedam dama te terapije zarlaukao od bola krene mu krv kroz fistulu i ja mu prekinem sve terapije jer je i kad pojede Farmina ultra vet granule(koje jede od prosle godine kada je receno da ima furunkulozu i da je to autoimuna bolest) dva dana sve ispovracao Odemo kod drugog veterinara on tvrdi da su analne zlezde iako mu dajem rezultat od prosle godine sa radiočoskog pregleda.Ukida pronizon ubacuje Tridox da pije u narednih mesec dana i kaze da se analne zlezde moraju izvaditi Na pregledu psa bas je bio prokrvario veterinari su mu uzeli uzorak iz fistule i analizirali. Nedelju dana pre toga vadjena je krv -psu je povecan ALP na 318 a ALT NA 98 .a smanjen LY 3.9 MO 1.2 EO 0.9 a GR povecan na 94. SUMNJAJU NA RAK ILI TUMOR analnih vrecica a kazu mozda je povecan zbog Pronizona MOLIM ODGOVOR STA DA RADIM KO JE U PRAVU DA LI DA NASTAVIM SA PRONIZONOM TOTALNO SAM ZBUNJENA JER RADIOLOSKI NALAZ KAZE JEDNO A DVA VETERINARA DRUGO
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box