Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Impotencija - nemacki ovcar

Impotencija - nemacki ovcar 01 dec 2011 23:22 #1537

Imam nemackog ovcara starog 8 godina. Bezbroj puta smo pokusali da ga parimo i uvek bezuspesno. Svi su nam govorili da je to zbog njegove visine, svaka zenka je bila puno niza. Medjutim, poslednji put kad nam je dolazila zenka i kada rezultata nije bilo pitali smo veterinara u cemu je stvarno problem. Rekao nam je da mu pri nagonu pucaju kapilari i da zbog toga ne moze nista da 'uradi', ali da to za njega nije opasno i da je VALJDA izlecivo. Iskreno ja naseg veterinara ne volim i iako posecuje psa bar jednom mesecno i vodi racuna o njemu, mislim da on to sve radi povrsno. Dakle zanima me da li iko zna nesto o ovome, jer bas zelimo njegovo kuce. Uvek je bio zdrav, sem sto je imao manju operaciju zlezde (stvarmo ne znam kakve) koja je potpuno bezopasna. Hvala unapred!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Impotencija - nemacki ovcar 02 dec 2011 13:12 #1538

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Molim vas da odgovorite na sledeca pitanja:
Da li je zainteresovan za zenke i da li je naskakao?
Da li se ikada spojio sa nekom zenkom?
Da li ste pokusavali sa uzimanjem semena i vestackim osemenjavanjem?
Da li je vas veterinar pokusao da prevuce prepucijalnu kozicu preko glansa penisa vaseg psa(kako bi se iskljucila fimoza odnosno suzenje prepucijalnog otvora)?
Da li su prilikom tih pokusaja uparivanja psi jurili po dvoristu ili je zenka drzana na povodcu?
Da li znate da li je tim zenkama to bilo prvo parenje i da li ste radili u vreme pretpostavljane ovulacije?
Operacija koje zlezde?
Nemojte da vas neka pitanja uvrede,ovo je cisto kako bi kolegama i meni bilo jasnije o mogucem problemu vaseg psa.Kolege ako neko ima nesto da doda ili ispravi,samo napred.poz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Impotencija - nemacki ovcar 02 dec 2011 17:37 #1539

Bio je zainteresovan za svaku zenku i na svaku je naskakao. Nije uspeo nikada da se spoji ni sa jednom, u tome i jeste problem. Nismo pokusali sa vestackim osemenjivanjem, jer bi zeleli da vidimo moze li sta da se uradi 'normalnim putem'. Nisam sigurna za prevlacenje kozice, morala bih jos da proverim, ali mislim da nije. Psi su bili uvek pusteni i zenka je znala da bude kod nas i po tri dana i nije bilo nikakvih problema ni sa jednom. Sto se tice zenki uglanom su bile mlade i cini mi se da je svakoj bilo prvo parenje. A sto se tice opracije, zaboravila sam koja je tacno zlezda u pitanju, da li trticna ili nadrepna? Nisam sigurna, znam samo da se nalazila tacno iznad repa. Uglavnom bila je uklonjena cim se pojavila.
Sto se tice vasih pitanja, samo pitajte sta god treba, kako bi dosli do resnja.
Hvala puno na brzom odgovoru!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Impotencija - nemacki ovcar 02 dec 2011 22:32 #1544

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Neka vas veterinar u sledecoj poseti to proveri,za svaki slucaj...
Veci psi bi trebalo da imaju neki nadzor prilikom uparivanja,narocito prvom zato sto je zivotinjama to nova situacija pa mogu biti i uplaseni...
Da li je nekim kujama odredjivan nivo progesterona?
Da li se secate u kojim danima "teranja" su kuje bile kod vas?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Impotencija - nemacki ovcar 02 dec 2011 22:49 #1545

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Ima jos stvari da napisem,sutra...poz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Impotencija - nemacki ovcar 03 dec 2011 11:48 #1549

Nisam razumela sta da proveri? Pisem vam sve vezano za kuje cim nadjem neke informacije (mozda cak i danas), jer nisam bas upucena toliko u to. Mada mislim da se niko nije opterecivao toliko oko detalja, ali eto ocigledno su bitni. Ono sto bih vas zamolila da mi kazete, dok ne pitam nekoga za ovo sto treba da vam odgovorim je da li to postoje sanse da je moj pas zdrav, odnosno da do tog pucanja kapilara dolazi zbog eto vremena, situacije i nekih drugih stvari koje uticu na parenje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box