Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Proliv kod psa

Proliv kod psa 30 jul 2011 14:08 #1324

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
eh ovako, kod prijateljice pas vec oko 7 dana ima proliv.. nije krvav, niti sluzav vec jednostavno tecna stolica.. normalno se ponasa, normalno jede, nije bilo promjene u ishrani, nije bilo velikog stresa (osim standardne gradske buke).. nisam imao priliku vidjeti stolicu kako bi ustanovio da li ima neki specifican miris..
interesuje me na sta bi vi u ovom slucaju posumnjali? sutra cu mu temperaturu izmjeriti, za svaki slucaj, ali problem je sto ja jos nisam diplomirani veterinar tako da nemam ni lijekove koji bi mu mogli pomoci.. preporucio sam medicinski ugalj ukoliko je nesto pokvareno mogao pojesti, kuhanu rizu i neku od kultura jogurta..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa 30 jul 2011 19:20 #1327

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Paraziti? Znaš da se ne moraju vidjeti u stolici,kad je pas čišćen i da li je doza bila dovoljna.Ako ne stane nakon čišćenja prazikvantelom , bilo bi dobro skupljati stolicu i slati na analizu Giardie.
Dijeta je ok,čak bi bilo dobro prvo 12 sati da ne jede ništa , a onda 1 dan samo raskuhanu rižu i sluz, pa idući dan dodati kuhanu piletinu i postepeno pseću hranu(nadam se da nije neka žblj kvaliteta).Aktivni ugljen može , na psa 20-tak kg 3x1 tbl,ali jako je dobro davati i probiotike vida linex ili prolife kapsule(1 na dan).Posni sir i lgg ili acidofil, ali tek nakon 2-3 dana dijete.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Luis

Odg: Proliv kod psa 30 jul 2011 22:42 #1329

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
super, hvala ti.. a planirao sam pitati sutra, kad ga obidjem, i to kad je posljednji put ciscen od parazita..
hvala jos jednom i javim kakvo je stanje..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa 31 jul 2011 07:01 #1331

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Kod proliva se meni odlicno pokazao orvazil,20mg po kg idem prva dva-tri dana tri puta dnevno a zatim narednih 4-5 dana dva puta dnevno...ako pas duuugo nije ciscen od parazita obicno dajem i ivermektin.U svakom slucaju slazem se sa kolegom u vezi dijete,mozes davati i zivo junece mleveno meso.javljaj kako napreduje,poz napisano malo sve nabacano al jbga
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa 01 avg 2011 08:53 #1341

  • mastervet
  • mastervet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 38
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
koja je starost psa?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa 01 avg 2011 13:47 #1344

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
hvala svima na odgovorima i savjetima.. pas je super.. cak i nakon prvog dana dijete bilo je poboljsanje.. sad ima normalnu stolicu, temperatura mu je bila OK kad sam mjerio, inace je redovno ciscen od parazita.. i da, ima 7 godina..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box