Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Parenje psa

Parenje psa 26 maj 2011 10:50 #1082

  • Angelko1$
  • Angelko1$'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Zdravo.Imam muskog labradora retrivera oko 2,5 god.Imamo veliki problem oko parenja.Juce su nam doneli kuju za parenje.On sve radi kako treba,ali nece da ga izbaci napolju da se vezu.Kao da oseca bol,kad ga dodirnes tamo.Ovo mu nije prvo parenje,pario je i prirodno i vjestacki.Probali smo i da mu uzmemo spermu kod veta,ali opet nista.On kao da nije zainteresovan od zenke.Pri pune erekcije on nece dati spermu.Kad smo pokusali da mu izvadimo loptice od prepucija,on cvili.Ima neki zuto zeleni sekret na vrhu,ali rekli su mi da je to normalno.Dali je u pitanju mali prepucium,ili nesto drugo sto njemu pricinjava bol,stvarno neznam.Zadnji put kad je dao spermu,bila je malo zuto-crvena.Molim Vas pomozite mi.Mozda slaba erekcija je od bol koji osjeca.Hvala Vam puno.:(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Parenje psa 26 maj 2011 12:55 #1083

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Promena boje iscetka ili pojava tamnog iscetka, crvenkasta boja u spermi mo\e ukayati na infekciju urogenitalnog trakta. Najbolje je da posetiš veterinara da postavi dijagnozu i da mu odredi terapiju. Bol može da se javi kao posledica infekcije.
Poslednja izmena: 26 maj 2011 12:55 od boveter83.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Parenje psa 26 maj 2011 13:22 #1085

moguce da vas pas ima fimozu ili je neka bakterija u pitanju...odvedite ga kod veterinara da odradi klinicki pregled i odgovarajuce nalaze...pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Parenje psa 26 maj 2011 17:37 #1087

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Pozdraav,ako se vas ljubimac pario vec ranije,i ako mu je vestacki uzimana sperma,ja bi iskljucio fimozu(suzenje prepucijuma)!Vrlo je moguca infekcija,preporucujem da se uradi bris uretre,spermatokultura,urinokultura zatim antibiogram!Javi te nam rezultate!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Parenje psa 30 maj 2011 06:37 #1093

kolega,slazem se sa vama da treba uraditi kompletne nalaze i iz toga izvuci odgovor ali moguce je da je suzenje izazvala neka infekcija,kao nus pojava ako pas ima bolove pri uriniranju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Parenje psa 20 jun 2011 09:38 #1171

  • Angelko1$
  • Angelko1$'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Zdravo.Nisam mogao da Vam pisem ranije.Bili smo kod veta,on je detaljno pregledao muzjaka i ustanovio je da nije rec nikakve infekcije,niti probleme oko uriniranja,prostate i sl.Kad je pokusao da mu izvadi loptice iz prepucija,kaze da tesko je izvuci jednu,a za dvije loptice ne dolazi u obzir.Zakljucio je da je prepucij malo tesan i predlozio je da se hirurski sredi.Neznam sta da radim,zasto kako sam spominjao i prije,pas je jednom pario i prirodno.Dali ce ta intervencija pomoci oko toga,stvarno neznam.Za iscedka je rekao da je sve u redu,da je u normalnu kolicinu i boje.Hoce li ta intervencija njemu smetati,ili...Bio bi zahvalan kad bi mi savjetovali sta da radim,dali da podlozim psa na to "rezanje",dali bi pomoglo za ponatamosnih parenja.
Pozdrav,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box