Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: bolest jagnjadi

bolest jagnjadi 05 feb 2015 21:41 #5683

mislim da se kod mojih jaganjaca pojavila enterotoksemija ali nisam siguran pa bih vas zamolio ako mozete da mi pomognete jer vec imam 6 uginuca a veterinari i ne pomazu nesto kod lecenja...jagnje je ceo dan veselo,jede i nema nikakvih problema dok u toku noci ne dobije neki vid napada...jagnje je malaksalo,ne jede,skripuce zubima i posle najvise sat vremena pocinje da se rita nogama,udara glavom o pod i iz usta se izliva pena,posle ovakvog napada jagnje pada na zemlju,usporava disanje i ubrzo ugine... 3 jagnjeta sam otvorio da vidim ima li nekih problema sa unutrasnjim organima i jedino cudno sto sam primetio je da im je zucna kesa uvecana barem 3 puta dok su ostali organi u redu...moze neka pomoc
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

bolest jagnjadi 13 feb 2015 20:55 #5694

  • rale r
  • rale r's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Jeste enterotoksemija u pitanju,bilo je dosta priče na tu temu.Uglavnom nabavi preparat Poliovin i vakciniši ih,tvoj veterinar će znati kako,šta i kada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

bolest jagnjadi 13 feb 2015 21:34 #5696

  • Mindray
  • Mindray's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 1
jeste u pitanju enteroksemije,tacnije dizenterija jaganjaca,uzrocnik klostridije.
najcesce uginjavaju jaganjci od 1-5 dana starosti.
uginuca su obicno iznenadna bez nekih vidljivih klinickih simptoma.
kao sto rale kaze, poliovin je najbolje resenje za takve stvari,vakcinisu se ovce,a samim tim prenose zastitu na jaganjce preko mleka.
Sto se lecenja tice,lecenje je vecinom bezuspesno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

bolest jagnjadi 22 jun 2015 17:46 #5838

  • obrad.m
  • obrad.m's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Kad se vakcinisu ovce,kada su gradivne ili?
A kada se to daje jagnjadima?
Da li je meso od takvih jagnjadi jestivo, tj za ljudsku upotrebu?
Poslednja izmena: 22 jun 2015 17:47 od obrad.m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

bolest jagnjadi 07 maj 2016 22:17 #6192

Pozdrav veterinari.Imam jedno pitanje za vas,posto nasi veterinari nemaju predstavu sta bi moglo biti. Naime,pre oko 4nedelje ovca je prestala da jede,imala temperaturu i pocela je da se vrti u krug,da naginje u jednu stranu,davali smo antibiotik i analgetik,medjutim bilo je lose i veterinar je savetovao sklanjanje zivotinje,medjutim posto studiram veterinu odlucili smo da je ostavimo da vidimo kako ce se razvijati,medjutim,ona je lepo jela i pila normalbo ipomalo se oporavljala,ali je oslepila na jedno oko,nedjutim,posle 2-3 nedelje od pocetka bolesti pocela je da pada na drugu stranu i tada smo je sklonili. E sad juce smo te iste simptome primetili kod njenog jagnjeta,i jos jedan simptom je bio da ono balavi,ali kao neku vodu,ne kao klasicne bale. Sta mislite sta bi to moglo biti? Inace,ovce nisu vakcinisane ni od kakvih bolesti,osim od parazita,jer nismo ni znali da postoje vakcine, a veterinari nam nikad nista nisu govorili. Nadam se brzom odgovoru,hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

bolest jagnjadi 08 maj 2016 21:08 #6193

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Od elemenata koji su potrebni za dijagnozu oboljenja imamo anamnezu i delimično opisan klinički nalaz. Fale nam još patomorfološki nalaz i izolacija uzročnika (ukoliko je u pitanju infektivni uzročnik). Možemo li da dobijemo te, nedostajuće, delove? Onda će nam biti lakše da pomognemo.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box