Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: zgusnjavanje mleka posle kuvanja

zgusnjavanje mleka posle kuvanja 17 apr 2013 17:58 #4401

  • dmisko
  • dmisko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
5-6 nedelja posle jarenja(dva jareta) koza(4 godine) je prestala da jede koncentrovanu hranu(kukuruzna prekrupa,so,vitamini i super za krave muzare(nisam nasao za koze) i min-azel),jela je samo seno-lucerkino i kukuruzovinu.Poceo sam da joj dajem po malo zelene trave-to je jela.Otprilike posle nedelju dana sam joj dao sodu bikarbonu(pomalo je pocela da jede kukuruz u zrnu),zatim sam kupio rumidigest koji joj je pomogao da pokrene prezivanje i da napokon pocne da jede.
Sad joj dajem,a i ranije je hrana bila zdravstveno ispravna-iskljucivo hranu na kojoj nema plesni-kukuruzovina,zelena trava-kosena nije na ispasi,obrok-kukuruzna prekrupa,vitamini,minazel i so.Sveza voda uvek dostupna.
Osim sto je izmrsavila,sad ima dobar apetit,ne deluje da je bolesna.Normalno se krece i ponasa.
Napokon da dodjem i do problema,naime prilikom kuvanja se mleko zgrusa tj.zgrudva se ima izgled kao da je unutra ubaceno sirce.Muze se jednom dnevno-bas i nema mnogo mleka,jaricima ne da da sisaju vec par nedelja.
Malo sam se raspisao,ali mislim da sa vise podataka mozete bolje sagledati situaciju i nadam se moci mi dati dobar odgovor.
Pregledao sam teme vezane za koze i mleko i nisam nasao slicnu temu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: zgusnjavanje mleka posle kuvanja 17 apr 2013 21:24 #4402

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Verovatno da postoji neki mikroorganizam u mleku koji do toga dovodi. Vime ne mora pod obavezno da bude upaljeno, odnosno ne mora nista od spolja da se vidi. Najbolje je uzorak mleka dati na analizu, uraditi biogram, broj somatskih celija...To su sve klasicni pregledi koji ne kostaju puno, samo treba naci ustanovu koja to radi.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dmisko

Odg: zgusnjavanje mleka posle kuvanja 18 apr 2013 06:30 #4403

  • dmisko
  • dmisko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
Hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box