Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: dvije koze mi pustaju bjelu lozu agravidne su sigurno

Odg: dvije koze mi pustaju bjelu lozu agravidne su sigurno 30 jan 2013 06:51 #3865

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Znaci stvari stoje ovako:
Ja cu ti napisati moje predpostavke, koje jedino mogu da se potvrde pregledom koze na licu mesta.Bitno je kakve je konzistencije mutna sluz, i koja je to kolicina.Uobicajeno je da se nekoliko dana pred pocetak porodjaja svaka zivotinja otapa sluzni cep ( na cerviksu) , stim pocinje pripreme za sam cin porodjaja.taj sluzni cep sluzi kao zastita od ulaza nepozeljnih stvari u matericu , gde se nalazi plod u kosuljici sa plodnim vodama.Ta sluz je mutna , nije neka velika kolicina, gusta, izgleda kao zelatina pihtije ( nadam se da znas sta su pihtije).Ako je to takva sluz onda se nista ne brini!To moze da traje nekoliko dana, cesce visi gusta sluz iz vagine zivotinje.
U slucaju da ima neki poremecaj unutra u samoj materici vezanih za plod ( uginuce ploda) , zivotinja moze da se predvremeno porodi, t.e. abortira.Ali u tom slucaju mora doci do porodiljnih trudova, pucanja plodnog omotaca i isticanja plodnih voda.To je solidna kolicina tekucine, koja moze da bude zamucenja, ali dosta tecne konzistencije .Ne verujem da ako je takva situacija ne primetis da se nesto cudno desava s kozom.
Neznam dali sam ti pomogao ali stvari tako stoje.
Ako je nedaj boze nesto poslo po zlu , neces dugo cekati, sama koza ce za dan,dva tri pokazati u cemu se radi, ti a ni mi ne mozemo spreciti ako je ne daj boze poceo pobacaj.Jedino bi bilo dobro da pratis ponasanje koze, ona ce ti sama pokazati kako stvari stoje.Napisi koji joj je dan , t.e . termin porodjaja ( rekao sam ti 5 meseci).za svaku promenu u ponasanju konsultuj se sa svojim veterinarom.
Poslednja izmena: 30 jan 2013 06:59 od znatizeljan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: dvije koze mi pustaju bjelu lozu agravidne su sigurno 30 jan 2013 08:11 #3866

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
ba u takvom obluiku je sluz i jare se vrti u noj tek za 20
dana trebada se okozi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: dvije koze mi pustaju bjelu lozu agravidne su sigurno 30 jan 2013 08:22 #3867

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
jede ponasanje je ok ne bleci nevidim nikakvu promjenu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: dvije koze mi pustaju bjelu lozu agravidne su sigurno 30 jan 2013 12:41 #3871

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Cekaj termin kozenja i neka je sa srecom!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: dvije koze mi pustaju bjelu lozu agravidne su sigurno 30 jan 2013 16:16 #3875

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
hvala znatizeljni i hvala na savjetima podrsci i drugom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: dvije koze mi pustaju bjelu lozu agravidne su sigurno 18 feb 2013 22:58 #4097

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
evo znatizeljni jedna od ove dvije mi je okozila dvoje prekrasni zeski jaradi supur su zdrava i jaka
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box