Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Izdavanje licence

Odg: Izdavanje licence 24 jun 2012 13:34 #2400

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Hvala na infu! :)
Eto koga treba pozvati...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izdavanje licence 17 sep 2015 15:44 #5933

  • ivavuk
  • ivavuk's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Danas sam isla da predam za licencu, i gospodin koji je preuzeo moja dokumenta me obavestava da treba da uplatim jos 3900 za clanarinu, za prethodnih par meseci koliko sam zaposlena u PET SHOPU (kao prodavac).
Ja sam sad iscitala i statut komore, i pravilnik za izdavanje licence pa mi sledece nije jasno:
6. Фотокопију уплатнице о плаћеној чланарини до датума подношења захтева за лиценцу
(чланство у Комори се доказује плаћеном чланарином од 1. јануара 2007. године - за оне
који су у то време били запослени, односно од месеца запошљавања). Чланарина износи
300 динара месечно, односно 3.600 динара годишње.

Kao prvo, ovo gore iznad navedeno se odnosi na ljude koji su obavljali veterinarsku delatnost, ja sam zaposlena od 2012. godine, pri cemu sam radila i u knjizari, i u Benetonu, al to su mi oprostili, pa ce da mi naplate samo Pet Shop, jer to dovoljno lici na vet. delatnost?
Sledeca stavka, clanarina se uplacuje DO datuma podnosenja zahteva za licencu, sto dodje danas, al on meni kaze da uplatim za celu godinu, plus jos iz prethodne sto sam bila zaposlena.
Nakon svih ovih nebuloza, ja nazovem druge kolege, niko se ne seca sta je i kako placao, pa ja sad vas pitam, jel treba da platim i sto sam prodavala sladolede na adi honorarno 2007?
Sutra planiram da odem kod predsednika, ako uspem da ga nadjem, jer je radno vreme od 10 do 13h, da vidim na osnovu chega se to MENI licno u mojoj situaciji naplacuje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izdavanje licence 17 sep 2015 16:02 #5934

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Koliko se sećam da biste imali pravo da dobijete licencu morate prvo položiti stručni ispit.
Da biste stekli pravo da izadjete na stručni ispit morate imati odradjen pripravnički staž u trajanju od 12 meseci. Predpostavljam da ste staž odradili u pet shop-u (iako Vam to ne liči na veterinarsku delatnost) pa da su Vam zbog toga naplatili tu godinu.
Da se razumemo, ni meni nije najjasnije zašto platiti članarinu za godinu kada nisam bio član, ali tako je. Svi su platili pa i ja, a i Vi ćete :)

PS Čestitam na licenci koleginice
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izdavanje licence 17 sep 2015 20:07 #5935

  • ivavuk
  • ivavuk's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
E ovako. Racuna se staz upisan u radnju knjizicu. Ja tamo veterinarskog staza imam 0. Staz za strucni ispit sam odradila volonterski, dakle 0 dinara, 0 meseci upisanih. Ukupno imam preko tri godine staza, nista od toga se ne vodi u veterini, takodje ni ovo sto radim u pet shopu se ne vodi kao veterinarski posao, nego posao trgovca. Tako, po svemu sudeci cu platiri imaginarno obavljanu delatnost. Pomirila sam se vec stim, al to ne znaci da sutra necu da besnim u komori.
Licencu cemo prosleviti kako dolikuje svakom casnom veterinaru, u kafani.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izdavanje licence 17 sep 2015 20:22 #5936

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Ja sam takodje volontirao nisam ni imao radnu knjižicu i isto sam morao da platim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izdavanje licence 18 sep 2015 22:19 #5938

  • ivavuk
  • ivavuk's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Pa ocigledno su te ostetili, jer sam ja opet danas isla u komoru (treci put), da bi se ispostavilo da ipak ne moram da platim...platila sam 2000 za izdavanje licence, i to je sve. Cak je overa dokumenata u opstini palilula bila besplatna (za razliku od opstine cukarica gde su mi trazili 1040 dinara po dokumentu).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box