Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Prijave za nevakcinisanje pasa

Odg: Prijave za nevakcinisanje pasa 22 feb 2011 08:55 #545

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Mislim da smo mi veterinari sami krivi što ne insistiramo da se mačke vakcinišu. Uglavnom kad udjemo u dvorište pitamo da li ima pas, a pored mačke prođemo.
Još nešto, što se tiče prijava za nevakcinisanje na mom terenu bi trebalo da ih dobije 90% građana tako da ih i ne predajem inspektoru koji svakako neće uraditi ništa po tom pitanju. S druge strane i ne želim da ih prijavljujem sve dok vakcinacija ne bude stvarno obavezna za sve pse i mačke. Kod nas pse vakcinišu samo oni koji imaju da plate ili oni koji su savesni, a neki se provuku svake godine i nevakcinišu što po meni nije fer. Za to su krii inspektori.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prijave za nevakcinisanje pasa 23 feb 2011 12:27 #550

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Nemo to veze sa insistiranjem,ja sam vakcinisao isto samo nekoliko macaka,najveci problem u tome je neznanje vlasniaka,i to sto sam vakcinisao ljudi su se cudili da se i macke vakcinisu!jednostavno u na toj nekoj ljestvici kucnih ljubimaca macke su zapostavljene,a za to su relativno krive i starije generacije veterinara,jer nisu vakcinisali macke,a vlasnici nisu mogli da se upute!prosto receno,kod nas u Srbiji vakcinacija macaka je TABU-TEMA!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prijave za nevakcinisanje pasa 23 feb 2011 22:28 #554

  • Gildor
  • Gildor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Ja sam imao jedva 50% vakcinacije pasa na terenu, poslao inspektoru sve one koji nisu hteli/mogli da drže/umrla im baba u Kanadi/gade se na prljavštinu/niko im nije dolazio/nemaju para/neće da daju Tadiću porez itd, i sada mi je odziv preko 80%.
Meni je krvo to što ljudi u selu (uz malu "pomoć" naloga inspektora) vakcinišu manje ili više redovno pse, a u gradskoj sredini, gde je nemoguće ići od vrata do vrata da se vakcinišu psi, vakcinacija je spala na dvadesetak pasa godišnje, je se apeluje na "savest" građana koju, izgleda malo ko ima.
Tu bi mogla komunalna policija da odradi dobar posao, "legitimisanjem" pasa po parkovima i u šetnji, gde bi vlasnik morao da pokaže pasoš sa urednom vakcinom, pa ko nema - prijavica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prijave za nevakcinisanje pasa 24 feb 2011 17:50 #565

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Dragi kolega,kako da posaljete komunalnu policiju na selo da legitimisu ljude!
Nema od tih promjena nista,najbolje bi bilo da se negde pojavi besnilo,i besnoca kod ljudi!Nemoj te me pogresno shvatiti,ne bih voleo da se to desi,ali kod nas je sve tako!Prvo izbije POZAR PA SE ONDA GASI!Na raskrsnici pogine 1000 ljudi pa tek se onda neko seti da stavi semafor!!!
Poslednja izmena: 25 feb 2011 22:24 od Stevo-vet..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prijave za nevakcinisanje pasa 25 feb 2011 19:29 #573

  • Gildor
  • Gildor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Nisam ni mislio tako, već da u gradskim sredinama vrše kontrolu vakcinacije pasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prijave za nevakcinisanje pasa 19 okt 2011 21:59 #1458

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Gildor wrote:
Ja sam sve vlasnike na mom terenu a koji su odbili vakcinaciju pasa, poslove po PM (osim svinja i živine) poslao inspekciji, svi su dobili naloge od inspektora, i imam samo dva odbijanja po rešenju, pa ću sad tek da vidim šta će dalje preduzeti.

Čitam ovu temu i vaše komentare, baš su zanimljivi, uglavnom svugde isti problem, nesavesni vlasnici i lenji i neefikasni veterinarski inspektori!

Zanima me zašto ne prijavljuješ vlasnike koji odbijaju sprovođenje programa mera kod svinja i živine, ako već prijavljujes za pse?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box