Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Indukcija patrusa

Indukcija patrusa 22 jan 2015 21:15 #5656

  • Mindray
  • Mindray's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 1
pozdrav kolege, hteo bih da vas pitam da li je nekad neko imao takav slucaj.
nazimica je u pitanju indukcija radjena 115.dan sa pgf, ocekujemo porodaj za 24h sto se obicno desava uvek,mleka je vec bilo. medjutim sutra dan nista se ne desava,posle dva dana ponovimo indukciju sa pgf i plus kortizonski preparat, mleka ima i dalje,ali kad stavim ruku kanal suv i zatvoren cerviks. proslo je vec dva dana od te zadnje indukcije nista se ne desava,danas joj je 118.dan. danas je temperatura bila 39.9C, dobila je antibiotik i cekamo...nazimica nema uopste naruseno opste stanje osim temperature, veoma reaguje na bilo kakav zvuk,dodir itd. bukvalno smo zbunjeni sta se desava..
Poslednja izmena: 23 jan 2015 13:14 od Mindray.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Indukcija patrusa 23 jan 2015 16:55 #5661

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
torzija materice, i to precervikalna, ili niste dobro izracunali termin za prasenje...

ostaje vam opcija hitnog carskog reza, da pokusate da spasite krmacu i evenutalno prasad (mada sumnjam da su ziva ako to toliko traje)...

imao sam priliku da vidim krmace (poslije klanja) koje su mjesecima nosile prasad zaostalu u materici, i maceriranu i mumifikovanu, ali i potpuno intaktnu... i nijedna nije pokazala ni najmanji znak da joj nesto nedostaje...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Poslednja izmena: 23 jan 2015 17:02 od DjordjeVet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Indukcija patrusa 23 jan 2015 19:00 #5662

  • Mindray
  • Mindray's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 1
Nazimica je se jutros oprasila, izbacila dva mrtva krupna praseta koja nisu mumificirana,verovatno su uginuli ovih dana u njoj pred prasenje. znam da se u literaturama spominje da graviditet moze biti produzen usled i malog broja plodova..da li je to slucaj sa ovim ne bih znao. samo mi je jako cudno sto nije odreagovala na indukciju. ili postoji ona verovatnoca da 1% krmaca ni ne odreaguje na hormonsku terapjiu. Temperatura jutros 38.8C, datum VO je bio tacan tako da tu nije bilo promasaja.
Poslednja izmena: 23 jan 2015 19:01 od Mindray.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box