Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: podlivi na kozi krmace

podlivi na kozi krmace 28 okt 2014 14:01 #5495

  • tripoli
  • tripoli's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
krmaca mi se oprasila pre dva dana bez ikakvih problema....to joj je drugo prasenje..9 prasica i svi ok...medjutim nije htela da jede i ono sto je pojela,a jede koncetrat,je ujutru povratila...zvao sam veterinara i izmerio joj je temp.i imala je preko 40c i rekao je da ima upalu vimena..dao joj je injekcije za temperaturu i za upalu vimena i delovalo je juce kao da je sve ok...jela je pomalo i pila vodu....jutros kad sam ustao nije bila na nogama a po telu su joj se pojavili podlivi a usi su joj tamno crvene boje.opet je dolazio vet .i dao joj jos par injekcija....dao sam joj u tolu vodu koncetrata i saku secera koji je pojela i dve sake kukuruza koji je takodje pojela....to bi bilo to....sada samo lezi i deluje skroz umrtvljeno....ako mozete da mi date neki savet ili bar neku dijagnozu...unapred zahvalan....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

podlivi na kozi krmace 28 okt 2014 15:03 #5496

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Na zalost, nastupice uginuce kao posledica sepse, najverovatnije.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

podlivi na kozi krmace 28 okt 2014 15:12 #5497

  • tripoli
  • tripoli's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
zao mi je sto to cujem....a da li postoji nacin da bar spasim prasice i kako?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

podlivi na kozi krmace 28 okt 2014 20:25 #5499

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Verujem da ce ishod biti nepovoljan sto se nje tice. To javite u svakom slucaju sta se desava.
Ona je trebalo da bude na intenzivnoj terapiji koja podrazumeva infuziju uz antibiotike intravenski takodje, mada se cuda desavaju pa prezivi i od klasicne terapije sa antibioticima intramuskularno, bez infuzije.
Ako ona ode, prasad je moguce odnegovati uz malo truda. Vestacko mleko( moze i ono sto ga ima u svakoj poljoprivrednoj apoteci deklarisano za prezivare) pa na cuclu klasicno.
Takodje je potrebno da se povede racuna da im ne bude preterano hladno i da se ugreju ili adekvatnom prostirkom ili onom IC sijalicom koja se koristi pretezno za zivinu.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

podlivi na kozi krmace 29 okt 2014 17:34 #5500

  • tripoli
  • tripoli's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
hvala na savetu...za sada se jos drzi i cak mi deluje malo bolje...pocela je i da jede....u svakom slucaju cu da jevim koji je bio ishod...ja se i dalje nadam da ce sve da bude uredu....cak mi je i veterinar rekao da jos nije imao ovakav slucaj.....hvala jos jednom...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box