Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ciste na jetrima svinje

Ciste na jetrima svinje 09 dec 2012 21:18 #3303

  • Titomiha
  • Titomiha's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Lep pozdrav
Moje ime je Miha i sem sa slovenije.Imam jedan problem koji neznam kako da rešim i zato vas pitam svih vas za pomoč,ako i vi znate šta o svinjima i o njihovim jetrama??
Danas sam ubijo svinju i kad sam jo čistio sem došal do jednog zanimive stvari svinja je imela jetra puna nekih pikicama ali mehurja neznam kako bi to lahko zval!!Stavim vam povezavo slike da vidite sta je imela ( veterina.info/forum/32-svinje/1423-ciste-na-jetri-svinje?tp=) ee to ti je to !!

I sad što mene zanima jeli se meso ovakve svinje sa ovakima jetrama može da se jede meso ali bolje da se to meso baca sve u smeče to mi je znat da nebi i ljudi koji bi to meso jeli poginili zbog tega mesa od te svinje i isto je imela na pljučima ali dosti manje ne ovakvo puno kao na jetrima nisi ni video kakve boje so jetra!!

uglavnem že u naprijed se zahvaljujem za odgovore i prosim čim večje število ovih odgovora HVALA VSIMA
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ciste na jetrima svinje 09 dec 2012 21:51 #3305

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Meso je upotrebljivo, bez ikakve opasnosti po zdravlje ljudi.
Jetra i pluca( organi na kojima ima cista) se moraju neskodljivo ukloniti, i ni po koju cenu davati psima, jer se tako zatvara razvojni ciklus parazita.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Titomiha

Odg: Ciste na jetrima svinje 10 dec 2012 05:33 #3306

  • oesophagus
  • oesophagus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 15
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 4
Kao što reče kolega Hardvet jetra nije za upotrebu, a meso možeš koristiti, ali samo (pretpostavljam da znaš, ali bolje da kazem) ako prođe pregled na trihinelu kod veterinara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Titomiha

Odg: Ciste na jetrima svinje 10 dec 2012 08:00 #3309

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
U pitanu je pseca pantljicara Echinococcus granulosus, a bolest se zove Ehinokokoza. Zato ne smete nikako to meso davati psima i mackama jer oni obole, pa sire bolast na druge vrste. Ostalo su napisale kolege. POZDRAV!!!
Poslednja izmena: 10 dec 2012 08:01 od dr.dzek.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Titomiha

Odg: Ciste na jetrima svinje 14 dec 2015 11:24 #6031

  • zoran1977
  • zoran1977's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Mislim da su te ciste od glista.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ciste na jetrima svinje 14 dec 2015 13:38 #6032

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Ja se uvek uzdrzavam od davanja procene za upotrebljivost namirnica za ljudsku upotrebu. Mislim da je to vrlo rizično.
Prvo: to rade ljudi obučeni i iskusni na tom polju (veterinarski inspektori)
Drugo: čak i kad si siguran da je uzorak koji ti je donesem-ispravan, ko sme da garantuje da je i ostatak takav. Onda, niko živi nema da te spase.
Zato uvek preporučim dragom domaćinu koji je zaklao svinju a ima bilo koju sumnju u higijensku ispravnost da se konsultuje sa inspekcijom.
na psu rana...
Poslednja izmena: 14 dec 2015 15:54 od primus. Razlog: tek sam malopre video datum prvog posta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ševo

Oglasi za posao

veterina.info fan box