Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Zenska jagnjad

Zenska jagnjad 09 avg 2011 14:35 #1379

  • DZEKSON
  • DZEKSON's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Da li je tacno da zenska jagnjad nece moci da se odgaje za priplod,ako su odvojena od majki kad su imala po 15-20 dana starosti?Moj suprug ima troje takvih zenskih jagnjadi koja imaju sada po 4 meseca i svi mu kazu da ce zakrzljati i da nece biti za priplod.Kako da ih hranimo da se to ne desi?Unapred zahvalna
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zenska jagnjad 10 avg 2011 15:14 #1380

  • PROvet
  • PROvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Istina je da ce janjad ostati nepoptpuno napredna zbog nedostatka majcine hrane i hrnjivih materija koje dobija putem mlijeka.Za selekciju u rasplodu zivotinja biraju se najbolje izgledne i konstitucijom najjace jedinke.U ovome vasem slucaju zivotinje treba pripaziti maksimalo ishranom da nebi doslo do zakrzljavanja,ovisi od vase paznje hoce li zakrzljati ili ne,neophodno je davati vitaminske pripravke koje mozete kupiti u svim veterinarskim stanicama i vet. ambulantama i ne bih smelo biti problema sa daljnom reprodukcijom istih.
Poslednja izmena: 10 avg 2011 15:15 od PROvet. Razlog: .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zenska jagnjad 10 avg 2011 16:01 #1381

  • DZEKSON
  • DZEKSON's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Mnogo hvala na odgovoru.Moj suprug je pocetnik u gajenju ovaca i vas savet nam puno znaci.Topli pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zenska jagnjad 23 feb 2012 10:41 #1761

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Šta mislite kod ostavljanja ženskih jagnjadi za priplod dali ženska bliznad i trojančad imaju veći procenat plodnosti kasnije od ženski jagnjadi koja su rodjena kao jedinke. ostavio sam prošle godine 4 ženska od toga su jedna trojanka dve bliznake i jedna jedinka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box