Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: hormonalni preparati

hormonalni preparati 10 jan 2015 12:11 #5627

  • dmisko
  • dmisko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
Imam junicu simentalca,stara 13 meseci,oko 400 kg.Problem je u tome sto ima tiho teranje-nema mnogo sluzi,ne dere se,jede normalno.Primeti se samo kad ustaje bude malo sluzi na repu i zabaci rep na stranu kad je pomilujem po ledjima,posle toga vise nema sluzi.Npr.krvarila je 20.dec.-05.jan.se pojavila ujutro sluz,06.jan.uvece i 07.jan.uvece,ujutro 08.jan. nista,uvece je prokrvarila.Kako god da racunam ne uklapa se u ciklus 18-24 dana.Ishrana je dobra celu godinu je jela zelenu hranu,sad dobija lucerkino seno,kukuruz,suncokretovu sacmu i vitamine.
Da li ce pomoci Folligon?Tj.da li ce pokazati jace znakove teranja-vodjenja? Da ne bacam pare uzalud-1700 din.Koliko dana ga treba dati pre ocekivanog teranja?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

hormonalni preparati 10 jan 2015 23:07 #5633

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Nisu mi baš najjasniji odi dani krvarenja i sluzi.

Pitanje, da li veterinar pregleda jajnike pre osemenjavanja. Ako pregleda kakvi su jajnici.
Ne može se raditi terapija ni jednim preparatom napamet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

hormonalni preparati 11 jan 2015 11:28 #5636

  • dmisko
  • dmisko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
Krvarila je 20.dec.sluz se pojavila posle 16 dana,bilo je samo na dlaci ispod stidnice,sutradan uvece na repu,sledece vece isto,preko dana se ne vidi nista bude sve suvo.Ne deluje mi da je normalno to sto se sluz pojavljuje tri dana.Svaki dan je stajala,zabacivala rep i uopste ponasala se sasvim drugacije nego obicno.
Interesovalo me je samo da li bi Folligon pojacao znake vodjenja.
U svakom slucaju cu pozvati veterinara da je pregleda,jedino ako moze savet da li da ga zovem sad kad nije u teranju ili samo onda kad pocne da trazi?Da li moze da utvrdi u kakvom su stanju jajnici,ako nije u teranju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

hormonalni preparati 11 jan 2015 15:15 #5637

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Treba uzeti u obzir da je junica u pitanju i da su kod njih znaci estrusa mogu biti slabije izraženiji. Poenta je u tome da ukoliko niste veterinar ne biste trebali da razmišljate o tome treba li joj dati foligon ili ne. Uvek je dobro pregledati kravu, videti u kojoj je fazi ciklusa, spram dijagnoze primeniti terapiju a kada se na jajniku pojavi predovulatorni folikul kravu treba osemeniti. Sve to treba da obavi veterinar i to je sigurno najjeftini izbor.
Znači moj savet Vam je da pozovete iskusnog veterinara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dmisko

hormonalni preparati 11 jan 2015 17:18 #5638

  • dmisko
  • dmisko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
Nisam veterinar i ovo sto sam pisao je sve proisteklo iz ciste radoznalosti i svakako da cu pozvati veterinara da je pregleda i na osnovu toga cu doci do zakljucka sta i kako dalje.
Da li da ga pozovem kad pocne da pokazuje znake vodjenja ili moze i ranije?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

hormonalni preparati 12 jan 2015 17:34 #5644

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Veterinar uvek može da pregleda kravu i kaže Vam u kojoj fazi estrusa se ona nalazi. Ako mislite da ce krava sigurno ući u estrus onda ga pozovite kada primetite prve znake estrusa da je pregleda. Tada će vam reći kada je najbolje da se osemeni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dmisko
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box