Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: junica se otelila i ne pusta da se muze ,niti pusta tele da sisa

junica se otelila i ne pusta da se muze ,niti pusta tele da sisa 21 jan 2016 01:20 #6074

Hej cao, 20 janura mi se otelila junica, nosila je 298 dana, i hvala Bogu otelila je zdravo musko tele. Moj problem je sledeci odmah ga je prihvatils i olizala i izuzetno se vezala za njega od prvog trenutka, pa je problem sledeci , kada ga privodim da doji nr miruje sve dok ne uzme da doji, a bilo na mali bcim se tele malo pomeri odmah panici. Unapred hhvala na svakom savetu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

junica se otelila i ne pusta da se muze ,niti pusta tele da sisa 27 jan 2016 19:59 #6080

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
kako i sami kazete, radi se o junici prvotelki, koja je i sama zbunjena time sto je postala mama, pa je i za ocekivati da se pomalo boji, jer joj je sve novo.
ono sto bi trebalo dati dobar efekat je smiren postupak sa njom, da je prilikom muze/dojenja ceskate i da joj date nesto od hrane sto voli da jede (kod prezivara u te svrhe dobro posluze posoljen koncentrat ili neki ukusan napoj), kako bi se ona vremenom opustila i shvatila da joj se nece desiti nista lose....
svaki nervozan postupak ili kaznjavanje ce dati suprotan efekat, zato ga ne preporucujem...
takodje, ukoliko je to moguce, tj ako imate uslove da sa teletom bude pustena u boksu, pustite ga da tako sisa, bez vas tu blizu, da vidite hoce li tako biti opustenija...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box