Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Visoka temperatura danima!

Visoka temperatura danima! 06 jan 2014 19:13 #4967

Hvala,doktore na opsirnom odgovoru. Naime,kravu smo prodali jer od nje nije vise nista bilo,a nismo hteli da je mucimo(kako nam je veerinar savetovao),naravno,nije prodata za ljudsku upotrebu,jer je bila pod antibioticima. E sad,nas veterinar se konsultovao sa doktorom koji radi na fakultetu,i koji ce sad otici u penziju,koji je rekao da se ne siri sa krave na kravu i da sirenje nije bas tako cesto. Nas sad interesuje da li mi mozemo da vakcinisemo ovce i krave,da bi bile u istom domacinstvu ili ipak ovce moramo sklanjati,jer su kliconose? I da li znaci da ako je ta jedna krava obolela da su i druge obolele? I kome da se obratimo za vakcinaciju,ako nas veterinar to ne radi?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Visoka temperatura danima! 07 jan 2014 01:55 #4969

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Posto je problematicna zivotinja uklonjena, ja Vam savetujem da odvojite ovce od krava( ako ih drzite skupa), i da normalno, pratite situaciju i da li se nesto dogadja kod drugih zivotinja.
O vakcinaciji nemate potrebe trenutno da razmisljate, ako je i kolega nije preporucio. Kazem Vam, ono sto je on video licno ne moze da zameni ni stotinu postova na forumu. Narocito sto dijagnozu nemate definitivnu ( herpes virusna infekcija nije potvrdjena laboratorijskim ispitivanjem, niti sam u prethodnim postovima procitao ni jedan simptom koji ukazuje nedvosmisleno na tu bolest).
Dakle, samo detaljno ocistite i dezinfikujte stalu, svaku zivotinjsku vrstu drzite odvojeno i pratite sta se desava. O prinudnom klanju zivotinja i sl. trenutno nema ni govora.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Visoka temperatura danima! 07 jan 2014 15:16 #4972

Najlepse hvala na odgovoru :) Poslusacemo i vas i naseg veterinara. :) Sve najlepse,srecan Bozic :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Visoka temperatura danima! 07 jan 2014 16:00 #4974

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu. Srecni praznici!
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box