Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pobačaji kod goveda nakon aplikacije tuberkulina.

Odg: Pobačaji kod goveda nakon aplikacije tuberkulina. 20 dec 2012 14:03 #3391

  • drjolovic
  • drjolovic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 35
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 3
Sve ja to znam kolege,zanimalo me samo dali se i koliko vas sretalo sa tim problemom na terenu. Možemo početi diskusiju u zatvorenom delu (meni licenca stiža nadam se posle nove godine pa ću vam se pridružiti)...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pobačaji kod goveda nakon aplikacije tuberkulina. 20 dec 2012 16:12 #3393

  • oesophagus
  • oesophagus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 15
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 4
Ova diskusija na temu gledana iz perspektive držalaca goveda koji koristi net i posećuje forum može sada dovesti do zaključka da tu ipak nečega ima, čim ovi veterinari beže na zatvoreni deo foruma. Mislim da ovo ne treba da ide na zatvoreni deo jer se tiče neobaveštenosti vlasnika životinja i slabosti veterinarske službe koja uzgaja babske priče i glasine umesto da insistira na istini i stručnosti. Hoćemo li i kada neko bude postavio pitanje da li vakcinacija pasa protiv besnila izaziva zakržljalost kod istih, da kazemo da ne izaziva, ali ipak da nabolje da kibnemo na zatvoreni deo foruma jer mozda i ta priča nije za javnost.
Ali ako je tako odlučeno, onda samo kažem amen!
Elem, da se vratim na suštinu pitanja mladog kolege. Do sada, u skoro 7mo godišnjoj praksi sam se natuberkulinisao steonih krava i junica, što milom, što na moje insistiranje. Bilo je i uvek ima sporadičnih pobačaja koji se ne mogu nikako dovesti u vezu sa tuberkulinizacijom, čak i kada bi mogao, to je zanemarljiv broj. Pobačaji mogu nastati iz mnogo razloga, bolest, stres, infekcija, loši uslovi držanja, hormonalni disbalansi, trovanje hranom, nepravilan razvoj ploda i.t.d.Tako da slobodno radi, nemoj da dozvoliš da te nestručni ljudi uče tvome poslu, naoružaj se znanjem i drži do sebe. Eto, toliko od mene. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pobačaji kod goveda nakon aplikacije tuberkulina. 20 dec 2012 16:47 #3394

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
drjolovic wrote:
Sve ja to znam kolege,zanimalo me samo dali se i koliko vas sretalo sa tim problemom na terenu. Možemo početi diskusiju u zatvorenom delu (meni licenca stiža nadam se posle nove godine pa ću vam se pridružiti)...

Možeš poslati i sliku doplome :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pobačaji kod goveda nakon aplikacije tuberkulina. 20 dec 2012 16:59 #3395

  • drjolovic
  • drjolovic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 35
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 3
gde da posaljem,gde je link za tu grupu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pobačaji kod goveda nakon aplikacije tuberkulina. 20 dec 2012 17:06 #3396

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
posaljes na mejl Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.. Mozes slikati ili skenirati, sve jedno je. Link je za početnoj trani foruma ipod podforuma ZIVOTINJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pobačaji kod goveda nakon aplikacije tuberkulina. 20 dec 2012 17:10 #3397

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Prvicna ideja za otvaranje zatvorenog dela foruma bila je da se izbegne zloupotreba u vezi davanja DG i TH za razna obolenja stoke za koju vlasnici postavljaju pitanja i na kraju kada dobiju potrebne odgovore sami daju terapiju !!! To je jedini razlog sto se otvorio ovaj deo.
Kolega oesophagus u pravu si, povlacim predhodno izneseno misljenje da se tema prebaci u zatvoreni deo.Nemamo sta da krijemo , ako se sve radi pravilno , i ako si siguran u to sto radis i naravno strucno potkovan da objasnis sta i zasto je tako .
Veterinari i vlasnici stoke moraju da su u pozitivnoj korelaciji, jer samo na taj nacin mozeme imati uzajamni uspeh.Uspeh je zajednicki, ne mozemo jedni bez drugih!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: oesophagus

Oglasi za posao

veterina.info fan box