Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Krava pokazuje nervne poremecaje...

Odg: Krava pokazuje nervne poremecaje... 08 dec 2012 22:08 #3291

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
koliko je ranije mlijeka davala, a koliko daje sada?
ukoliko se radi o subklinickoj ketozi, pokusaj da joj dajes glukozu (50-postotnu, jer su ona od 5% i 10% za ove potrebe preslabe)...do nje bi trebalo da mozes doci, a ako je nedostupna, pokusaj sa Glukalom ili necim slicnim...da bi se dobio efekat poboljsanja trebace ti vise dana terapije (barem nedelju, da vidis pomak)...

inace, ukoliko ti je dostupno, pokusaj da za nju nabavis nesto od energetskih dodataka kao sto je propilen glikol ili nesto slicno, sa ciljem da joj pojacas obrok u pogledu sadrzaja energije i na taj nacin nadomjestis energiju koju gubi...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava pokazuje nervne poremecaje... 09 dec 2012 21:49 #3304

  • smajavet
  • smajavet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 17
  • Karma: 0
Hvala!Jos cekam informacije od vlasnika efekte prvobitne terapije...u svakom slucaju javim...


danas bas pred kraj radnog vremena,dosao sam kod jednog klijenta koji je u toku dana i pred kraj predhodnog dana primijetio da mu krava slabije jede, zivotinja pokazuje simptome boli,ili nekog napora pri ekspiriju,moze se reci kao da stenje,jede veoma malo,povremeno uzme sijeno,mlijecnost je pala za oko polovinu na nekih 6 do 7 litara a imala je 12 do 15 litara,steona 3 mjeseca,krizana simentalka,jednom se samo telila,u dobroj je kondiciji.Ishrana je zasnovana kao i kod vecine koje drze kravu dvije na sijenu koje je veoma kvalitetno i smjesi kukuruzne prekrupe,tritikale i jecmu.pregledao sam je,stomak radi,ruminacija prisutna,temperatura uredna,pregledo na strano tijelo,ne pokazuje pozitivnu rekciju,auskultacijom rad srca uredan,u ekspiriumu pojacan sum valjda zbog stenjanja...Posumnjao sam i na dislokaciju sirista ali nisam mogao ustanoviti dislokaciju na lijevu stranu...Ono sto sam mogao primijetiti pri uzimanju anamneze od vlasnika da oskudijeva sa stolicom.Pomislio sam da se radi o opstipaciji,tako da sam je u tom pravcu i terapiro..Htio sam da podijelim sa vama,pa da mi neko jos da ideju sta bi moglo biti???...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava pokazuje nervne poremecaje... 10 dec 2012 07:49 #3307

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Deluje kao enteralgija, nadam se da si dao (i.v.) neki NSAIL u sklopu terapije, mora da se saceka jos jedan dan da se vide rezultati... Jesi li merio temperaturu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava pokazuje nervne poremecaje... 10 dec 2012 07:56 #3308

  • smajavet
  • smajavet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 17
  • Karma: 0
Mjerio sam temperaturu,dva puta,38.8...Nisam joj dao nikakav NSAIL,icu cu danas da je obidjem,posto mi je usput,pa cu vidjeti kako je...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava pokazuje nervne poremecaje... 10 dec 2012 13:51 #3311

  • zivan
  • zivan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Karma: 0
Šta od nesteroidnih antiinflamatornih lekova najčešće koristite?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava pokazuje nervne poremecaje... 11 dec 2012 21:07 #3323

  • smajavet
  • smajavet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 17
  • Karma: 0
Ova krava sto sam sumnjao na opstipaciju je dobro.Pocela je vec jucer da jede,preziva a i mlijeko se vraca...Iako sam razmisljao o da joj dam vetalgin kod prvobitne terpije,nisam,odnosno odg. koji NSAIL koristim,VETERININ VETALGIN i Novacoc....Ona krava sa nervnim poremecajima,vlasnik nije zvao,pa mislim da je dobro,inace!.Hvala na idejama i pomoci!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box