Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Šećer kod prolapsusa materice

Šećer kod prolapsusa materice 13 jan 2011 09:30 #241

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Kolege, zanima me da li pre vraćanja prolabirane materice kod krava posipate po njoj šećer kako bi se što bolje skupila? Koliko to zapravo daje rezultate?
Još nešto što me uvek zanimalo,koliko vremena treba da stoji materica posuta šećerom i da li se pre vraćanja mora isprati od šećera? Da li kasnije šećer ima negativan uticaj na reprodukciju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šećer kod prolapsusa materice 13 jan 2011 16:25 #258

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Nisam licno probao ali cuo sam od stranaka da neke moje kolege koriste secer!Ne vrse ispiranje nakon posipanja secera , nego nakon toga vrse repoziciju uterusa. Ne bi znao da ti kazem koliko vremena se ceka, ali licno ne verujem da dugo cekaju.
Ja licno dajem epiduralnu anesteziju, cistim koliko mogu posteljicu, ispirem hladnom vodom uterus, i dajem oksitocin direktno u uterus do 10-12 ccm. Nakon toga sacekam 5 minuta i pocnem repoziciju uterusa.
Neznam dali sam ti pomogao?Probaj !
Srecno!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šećer kod prolapsusa materice 23 feb 2011 15:33 #552

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Evo jedne zanimljive fotke kod prolapsusa uterusa macke

secer.jpg
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šećer kod prolapsusa materice 07 apr 2011 00:02 #892

  • volos
  • volos's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Da, ja koristim secer u prahu ali nema neke velike efekte. Prvo dam oksitocin,perem matericu hladnom vodom(kolega mi je preporucio mlakom vodom ali nisam jos probao)pospem secer,skidam posteljice koliko moze,zatim vrsim repolarizaciju,ubacujem vaginaletu i sijem. Antibiotike sistematski ne dajem odmah vec nakon par sati jer ako nesto krene po zlu da se moze izvrsiti prinudno klanje zbog ogranicenja antibiotika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šećer kod prolapsusa materice 07 apr 2011 12:37 #893

Ne znam da li ce ti ovo pomoci, ja nikad to nisam probao ali secer deluje, tacnije bitno je da bude glukoza u prahu zato sto ona deluje kao hiperosmolarno jedinjenje i kao takva pospesuje smanjenje otoka tako da je automatski laksa repozicija, barem su to reci asistenata sa fakulteta, koji kazu da to daje efekte, tako da ovaj obican secer ti nece pomoci svakako...
Nadam se da ce ti pomoci ista ovo saznanje.
Srecno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šećer kod prolapsusa materice 18 feb 2013 12:06 #4090

  • Feniks
  • Feniks's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 25
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 1
Pre repozicije prolabirane materice,za ispiranje,koristim rastvor 50% Glukoze.U intersakralni prostor aplikujem 20 ml Noramina ili Novpirona(vlasnik mora da drži podignut rep životinji).Ruke premazati Povidon Jod penom.Nakon izvršenog zahvata ubaciti zagrejan fiziološki rastvor u koji je dodat oksitetracilin+AD3E vitamin.Parenteralna terapija ide sutradan(zbog eventualnog prinudnog klanja.
Poslednja izmena: 18 feb 2013 12:13 od Feniks.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box