Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: tumor kod macke

tumor kod macke 25 apr 2015 16:18 #5790

  • Anamarija
  • Anamarija's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Postovani, imam macku staru 12god. Veterinar mi je rekao da je mesavina turske angore i domace macke,u stanu je ne izlazi napolje i nema kontakt sa drugim zivotinjama. Pre mozda godinu dana pojavilo joj se nesto na donjem delu stomaka velicine graskovog zrna,odmah sam je vodila kod veterinara i rekao je da je to masno tkivo i da ne diramo to da nece biti problema. Sve vise i vise je raslo i svaki put mi je isto receno. U poslednjih 5meseci je raslo sve vise i bilo je velicine mandarine. Vodila sam je kod raznih vet. uvek isti odgovor dok jedan nije rekao da mora da joj da anesteziju da bi lepo pogledao jer nije dozvoljavala da joj se dodirne to. Dok je bila pod anestezijom prestala je da dise i jedva su je oziveli,zakljucili su da ima tumor i da joj je potrebna operacija ali ne garanruju da ce se probuditi 80% su sigurni samo joj 20%sansi daju da ce biti ok. Rekli su da je ostavim tako i pukao je tumor,otvorila se rana na stomaku,mazala sam joj to i sada se rana zatvara. Jedva ide u wc,slabo staje na zadnje sape,jako malo jede moram na silu da je teram i slabo pije tecnost. Resenje veterinra je da je uspavaju ali ja nemam srca za to, molila bih vas da mi kazete da li ima nekakve sanse za nju da se oporavi jer jednostavno ne mogu da prihvatim da su joj ovo poslednji dani.Verujem da cu od vas dobiti najbolji odgovo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

tumor kod macke 14 maj 2015 18:24 #5814

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Šta se desilo u međuvremenu?
U kojem grad/selu živite?
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

tumor kod macke 14 maj 2015 20:38 #5817

  • Anamarija
  • Anamarija's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Maca se I dalje bori za zivot. Lose je I dalje I sve slabije jede I to samo sosic onaj iz poslastica, ne jede ni granulice ni salamu ali pije I dalje vodu I mleko. Bila sam opet kod drugog veterinara koji je rekao da je ostavim tako pa koliko zivi jer ne veruje da bi se probudila iz anestezije ako je lose reagovala na obican sedativ. Rekao je da je to reakcija zbog soka jer se uplasi jer nikada nije izlazila iz kuce. Molim boga da mi sto duze zivi ali ne znam kako da joj pomognem, sve bih uradila samo da njoj bude bolje. Svaki savet mi je dobrodosao. Ja sam iz Sombora. Postavicu sliku kako to sada izgleda

CAM01301.jpg
Poslednja izmena: 15 maj 2015 09:10 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

tumor kod macke 15 maj 2015 00:25 #5818

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Za nju bi inhalaciona anestezija bila izbor. Biopsija neoplazme, hemoterapija... Sve to i više od toga, ako novac nije problem. A ako stvarno nije problem, najbolje bi bilo da pod hitno zakažete pregled na Fakultetu Veterinarske medicine u Beogradu. Tamo će dobiti najbolju moguću negu. Sretno! Javite ishod.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

tumor kod macke 21 maj 2015 22:03 #5824

  • Anamarija
  • Anamarija's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Maca na zalost nije prezivela vikend :'( :'( htela sam da poslusam vas savet ali je vec jako otezano disala,veterinar je rekao da je to verovatno vec metastaziralo na pluca i da joj vise ne moze pomoci. Jako mi je tesko sto nisam naisla na ovaj sajt ranije jer verujem da sam od vas dobila najbolji savet,hvala vam od srca ali mog andjela vise nema :'( :'( :'(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box