Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ciscenje od buva

Ciscenje od buva 13 okt 2014 11:00 #5470

  • Zumbul
  • Zumbul's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Macku sam pronasla na ulici, isprepadanu i bez brkova. Neko je izgleda mislio da je veoma zabavno maltretirati zivotinju. U svakom slucaju, ono sto nisma u tom momentu znala, to je da je macka trudna :) Tako da sada imam 4 maceta koja cijucu iz kutije i gledaju, ali imamo problem sa buvama.

Zbog toga mi je potreban savet koji se tice ciscenja macica (starih 15 dana) i mame macke od buva.
Sta sme (i da li nesto sme) da se koristi? Da li isti preparati smeju da se stavljaju i na macice i na macku? Da li i kada macici smeju da se okupaju (opet zbog buva)? Takodje, kada smeju da se ciste od crevnih parazita?

Hvala unapred na odgovorima :)
Poslednja izmena: 13 okt 2014 11:06 od Zumbul.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ciscenje od buva 13 okt 2014 16:23 #5471

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Cestitke na prinovi...:)
Za tako mlade macice se mogu koristiti jedino preparati u vidu praha, narocito deklarisani za upotrebu na madim zivotinjama( do 6 nedelja starosti). U principu ih ima svaki pet-shop ili cak i poljoprivredna apoteka.
Iskljucivo istim preparatima( deklarisanim za mlade zivotinje) treba tretirati i majku, jer bi upotreba ozbiljnijih i jacih preparata prilikom sisanja ili lizanja dovela do sigurnog trovanja i uginuca macica.
Kupanje macica ne raditi nikad.
Ciscenje od crevnih parazita se moze raditi uobicajeno sa 45 dana ili vise u slucajevima kad nema indikacija da se mora raditi ranije. Koriste se po pravilu preparati deklarisani za upotrebu na mackama, mada se za nuzdu uspesno koriste i preparati za pse, sa posebnom paznjom vezano za doziranje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ciscenje od buva 13 okt 2014 16:56 #5472

  • Zumbul
  • Zumbul's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Hvala puno! :)
Poslednja izmena: 13 okt 2014 16:57 od Zumbul.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ciscenje od buva 13 okt 2014 18:24 #5473

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu...
Pozdrav!
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box