Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Komplikacija nakon operacije

Komplikacija nakon operacije 22 dec 2012 10:05 #3402

  • Baron-Koma
  • Baron-Koma's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Poštovani,

imam bolesnog mačka koji ima 6 mjeseci, mješanac Turske angore i domaće mačke. Prije mjesec dana mu je odstranjen lipom na stomačiću. Rana se nije dobro ponašala i stvorio se apces. odveli smo ga kod drugog veterinara i urađena mu je još jedna operacija. Nalaz sa patologije je potvrdio da je riječ o apcesu. Stavljeni su mu drenovi, koji su izvađeni prije par dana. međutim, njemu se nastavlja skupljati tečnost u obliku sukrvice. Naš veterinar kaže da nije do sada imao takav slučaj i nije siguran šta treba da radi. Rana je dobro zarasla, ali ta voda-krv koja se neprestano skuplja nije je lako objasniti. Zanima me da li ste vi ikada imali ovakav slučaj i imate li ikakav prijedlog šta činiti. Doktor je spominjao neku vrstu preparata koja se koristi za slične slučajeve, ali kaže da se to više ne koristi, jer je EU zabranila zbog štetnosti. Ne znam kako se preparat zove. Da samo napomenem da se radi o potkožnom nakupljanu, nije mu bio ni jedan organ zahvaćen.
Ukoliko budete imali vremena da mi odgovorite i date neke smejrnice bila bih vam vaeoma zahvalna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Komplikacija nakon operacije 22 dec 2012 16:54 #3403

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Moze malo pojasnjenje gde se ta sukrvica nakuplja, ako je sama rana dobro zarasla?
Malo detaljniji opis od "potkozno" kao sto ste rekli na jednom mestu, bi bio dobrodosao.
Ostaje pod kozom( o obliku ispupcenja ili difuzno pod kozom), cedi se napolje, odakle se cedi( iz rane, pored rane)...
Koliko je bio velik taj lipom i kasnije apsces kad su morali da se koriste drenovi?
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Komplikacija nakon operacije 22 dec 2012 18:38 #3405

  • Baron-Koma
  • Baron-Koma's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Poštovani,

ni sama ne znam kako najbolje da objasnima, ali situacija je sljedeća:
sukrvica se izgleda nakuplja između kože i unutrašnjih organa abdomena.Nije u obliku jednog izolovanog ispupčenja, kao što možete vidjeti na slikama, već na većoj površini(ne znam da li je to difuzno nakupljanje). Svako jutro kad ga odvedemo na pregled, veterinar mu otvori ponovo ranu gdje je izlazio dren (dakle ne ranu od operacije) i pritiska mu stomak te iscijedi dosta tečnosti za koju on tvrdi da je krv, mada ima malo sluzi.
LIpom je bio veličine jajeta, a apces takođe. Imao je 18 šavova koji su izvađeni juče. Prva operacija je bila prije mjesec dana, a druga prije 15.

On ima normalan apetit, živahan je i ide redovno na wc.
Nadam se da sam uspjela bar malo pojasniti. U prilogu imate slike pa ako vam mogu pomoći da dođete do nekog zaključka.



DSC_0520.JPG


DSC_0521.JPG


DSC_0522.JPG
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Komplikacija nakon operacije 22 dec 2012 21:01 #3408

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Po opisu tecnosti koja se nakuplja,iskljucio bih mogucnost da je to tecnost iz trbusne supljine.
Verovatno se radi o posledici masivnog ostecenja tkiva prilikom hirurske intervencije i verovatno je da je tkivo ostalo "raslojeno".
Posledica toga je sekret koji imate priliku da vidite.
Pod pretpostavkom da rast tumora ili sam hirurg nisu ostetili trbusni zid, problem koji ima macka je postoperativna komplikacija, koja se najcesce spontano razresi, bez posledica.Procenjeno vreme potrebno za sanaciju procesa: do 20 dana.
Preporuka je da zivotinja bude pod antibiotskom terapijom za to vreme.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Baron-Koma

Odg: Komplikacija nakon operacije 22 dec 2012 22:59 #3409

  • Baron-Koma
  • Baron-Koma's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Hvala Vam na odgovoru, nadam se da ste u pravu. U ponedjeljak je sljedeća kontrola pa ću vam javiti kako je prošlo.
Svako dobro :)
Poslednja izmena: 22 dec 2012 23:00 od Baron-Koma.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Komplikacija nakon operacije 22 dec 2012 23:19 #3410

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu...
Ako do ponedeljka ne bude puno nakupljene tecnosti u tom predelu, nije preporucljivo na silu stiskati i gnjeciti dodatno, jer to odlaze trajnu sanaciju procesa.
Otok ako postoji usled malo tecnosti ne treba da Vas brine, nece ostati, jer se to jako brzo resorbuje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box