Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Sijamska mačka - svrbe je uši

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 14 nov 2012 16:10 #3145

Hvala Vam puno na odgovoru,ja bih njega povela kod veterinara,ali to je nemoguce,on uvek kada izadje vani on se veomaa uplasi, stane samo na jedno mesto i veoma glasno mjauce,i posle kada dodje povraca,ne izlazi iz sobe,plasi se od svakoga itd..Tako da ne mogu to da mu uradim,jer mi je zao tako da ga maltretiram.Ne znam stvarno kako da ga odvedem,on ima i transporter ali nemoguce je.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 14 nov 2012 16:27 #3146

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Razumem ja vasu brigu, ali treba da znate da mu se nista nece desiti,normalno je da se boji,vecina macaka tako reaguje,i verovali ili ne nijedna nije od straha uginula :) .
To je slicno kao kad ne bi vodili dete kod lekara ili zubara jer se boji i place.
Trebalo bi da ga navikavate na takve situacije, za pocetak ga iznesite u dvoriste(u kerijeru,naravno), macka je inteligentna zivotinja i vrlo brzo ce shvatiti da joj se nista nece desiti ako izadje van kuce.
Izbegavanjem da ga suocavate sa takvim situacijama cete doci u situaciju da ga nekad ne odvedete kod veterinara kad ce mozda biti vazno da se na vreme reaguje.
Pregled usiju,uzimanje briseva nije bolna intervencija. I na kraju, vrlo bitno,kad ode na pregled nemojte ga izvlaciti iz kerijera(za noge,za kozu itd) nego otvorite kerijer na spojevima koje ima i neka se pregled izvrsi dok je gospodin macak u kerijeru,osecace se sigurnije. Izvlacenje macke iz kerijera je vrlo stresno za njih i dobija se kontra efekat.
Veliki pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dzanagari123

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 16 nov 2012 16:28 #3164

Hvala Vam puno,sto ste izdvojili vreme i odgovorili mi,veoma ste ljubazni,probacu nekako da ga odvedem,ali i dalje sam ubedjena da je nemoguce.u svakom slucaju Vam hvala puno!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 16 nov 2012 19:49 #3166

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Vi ste vlasnik te zivotinje i vi ste odgovvorni za njeno ponasanje zato se potrudite da je sto vise socijalizujete. POZDRAV!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 16 nov 2012 20:08 #3167

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Mada to objektivno zna da bude nemoguca misija, narocito ako pokusavate kad zivotinje nisu vise tako mlade...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dzanagari123

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 17 nov 2012 11:49 #3171

dr.dzek wrote:
Vi ste vlasnik te zivotinje i vi ste odgovvorni za njeno ponasanje zato se potrudite da je sto vise socijalizujete. POZDRAV!!!
Ja sam iz Novog Pazar i njega sam kupila u Zrenjaninu,i da bi stigao morao je da ide autobusom,medjutim posto nema direktna autobuska linija Novi Pazar-Zrenjanin,morao je da putuje od Zrenjanina do Beograda pa od Beograda do N.Pazara,i on se tu preplasio i sada bilo ko da dodje kod mene kuci,bilo da su to moji prijatelji,komsije itd,on odmah pobegne i sakrije se u orman,a kada pokusam da ga izvadim on se cvrsto drzi,i pocne da mjauce ito kao da place,i nemoguce je, a kada sam ga izvodila napolje toliko je glasno mjaukao da su komsije dosle u moje dvoriste misleci da je neko malo dete.Ja bih volela da Vam pokazem kako to izgleda,zaista zastrasujuce,i tuzno. :dry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box