Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 31 mar 2011 13:53 #877

  • Luna
  • Luna's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Sterilizacija je rađena dok je kuja bila skotna (druga polovina graviditeta), zbog udarca u stomak i vaginalnog krvarenja. Kako sam razumela veretinara, materica je bila zalepljena za unutrašnje organe. Zbog komplikovane operacije, pretpostavljam da je tkivo jajnika zaostalo.
Čini mi se da se lučenje mleka smanjuje, ali primećujem da ima vaginalni sekret boje trule višnje.
Za neki dan je ponovo vodim kod veterinara. Problem je što na jugu Srbije nema ultra zvuka, pa pokušavamo da veterinar iz Niša donese mobilni UZ.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 31 mar 2011 14:29 #878

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ko zna sta je tu sve ostalo, odnosno, sta je povadjeno prilikom intervencije. Sekret tesko da potice od same vagine(mada slican sekret daje TVT- transmisivni venericni tumor), verovatno je ostao i deo cerviksa. Mada, sva ova nagadjanja ne vrede bez detaljnog pregleda. Ako toliko nema ultrazvuka, moze se uraditi i dijagnosticka laparotomija, tj. ponovno otvaranje trbusne duplje i sigurno postaviti dijagnoza i ujedno uraditi revizija prethodne intervencije.
Sve sam cuo, ali da neko vadi jedan, a ostavlja drugi jajnik... Nikada u zivotu!
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 31 mar 2011 15:38 #879

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Kolege nema potrbe da se razbacujete tolikim"mogucim greskama",samo ce te pogorsati cijelu stvar!kolega koji je radio operaciju sigurno je uradio kako je mogao i dao je sve od sebe!ne treba odmah da se prilazi tako kriticki i napadno!javi nam sta ste na kraju uradili,siguran sam da kolega,odnosno vas veterinar zna sta radi!!!Javite nam kako je proslo sve!!!
Poslednja izmena: 31 mar 2011 15:40 od Stevo-vet..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 01 apr 2011 15:37 #880

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Izvinjavam se ako su moji komentari ostavili takav utisak. Sve napred napisano su samo moja misljenja, ne bilo cija osuda. Pridruzujem se pozivu da nas izvestite sta je dijagnostikovano.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 08 apr 2011 08:00 #895

  • goxyvet
  • goxyvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Dragi kolega, posalji te mi naslove iz strucne literature, ali svetske.Gde ste procitali da se lazni graviditet javlja kod korektno obavljenje sterilizacije kuja? Ja takav podatak nigde nisam nasao,a dosta sam citao na zadatu temu;-) Da ste boje citali videli bi da je doticna kuja sterilisana u toku graviditeta. Tako da nije mogla biti u fazi polnog ciklusa destrus, vec u fizioloskom graviditetu koji je prekinut zbog nesrece.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 08 apr 2011 08:04 #896

  • goxyvet
  • goxyvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Da radite u provinciji svasta bi culi i to da se kuja okoti posle sterilizacije ;-))
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box