Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Hitno potreban savet

Hitno potreban savet 14 okt 2015 10:58 #5955

Postovani,
imam problem vezan za mog psa. Star je 10 meseci. Van dvorista je druzeljubim sa svima medjutim u svom dvoristu je sasvim druga prica. Pre nedelju dana jedno dete, sesti razred usao je kod nas u dvoriste, jer mu tu zivi majka, inace je on kod oca i nije uopste dolazio. Moj Meda ga je pustio bez problema. Dete je uslo u njihov deo kuce i svadjao se sa sestrom koja inace zivi tu. Da li je ta buka i vika njega uzbudila te je prilikom izlaska Meda ujeo decaka u predelu lista. Hvala bogu te povreda nije strasna ali je problem sto se njegov otac obratio inspekciji i mislim da ce podneti tuzbu. Zanima me kakve su moje sanse da pobedim na sudu sobzirom da mi na kapiji stoji CUVAJ SE PSA, dvoriste je ogradjeno i kuce redovno vakcinisano i cipovano. Bili su mi vec iz inspekcije i nalozili mi testiranje psa 3 puta u roku od deset dana. Ostao nam je jos jedan pregled. Meda je ovako dobar kao sto rekoh ali ponasa se zastitnicki kada je u dvoristu. Hvala uanpred
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Hitno potreban savet 14 okt 2015 23:07 #5957

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Ono što svaki vlasnik psa (pasa) treba da zna je da postoje pripadnici ljudske (a i ostalih vrsta) koji ne znaju da čitaju. A i kad pročitaju, ne znaju da se ponašaju u skladu sa natpisom. Na primer: deca i osobe ometene u razvoju. I kada dete uđe u dvorište gde je opasan pas koji nije propisno vezan ili smešten u boks, i desi se ono što se Vama desilo, sudija će da Vas pita: a zašto pas nije bio vezan? Ili: zašto goste u Vašem dvorištu niste zaštitili od opasnog psa?
Kao što čovek ne sme nikoga da povredi, tako to ne sme ni pas. A pošto pas nije upoznat sa Zakonom, za njegove postupke odgovarate Vi.
To što je Vaš ljubimac vakcinisan i obeležen će Vam biti olakšavajuća okolnost.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Hitno potreban savet 15 okt 2015 08:36 #5958

Ali to dete je sesti razred, nije mali da ne zna da cita natpis na kapiji. Sta to znaci, da maloletnici mogu da mi ulaze u dvoriste i pljackaju. Valjda zakon vazi za sve, jer ako mi kuce u boksu ili vezan onda je to odlicna prilika za lopove. Zar zakon ne stiti i vlasnike, to je moje dvoriste, privatno vlasnistvo, a neko je upao bez moje dozvole. Na pitanje zasto pas nije vezan, mogu da se branim bas zakonom o drzanju pasa gde stoji da pas ne sme biti vezan jer to narusava njegovu slobodu ili sta vec, sad nisam tacno sigurna, to mi je rekao nas veterinar. A sto se tice boksa dvoriste mi je ogradjeno, mislim da onda nemam potrebu za tim. Inace, on nikada nije do sada pokazivao znake agresivnosti van dvorista, zar ne moze i to nekako da pomogne. Da li postoji neka sansa da nas veterinar napise da kuce nije agresivno, jer on se van dvorista sa svima igra, voli i macke :) ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Hitno potreban savet 15 okt 2015 17:13 #5959

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Uvek Vam ostaje mogućnost da se nagodite sa oštećenom stranom.
Razgovarajte sa njima, pokažite dobru volju da se spor reši van parničnim postupkom. Obiđite dete i pokažite da Vam je iskreno žao. To pomaže.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Hitno potreban savet 20 okt 2015 12:03 #5960

Postovani,
Sto se tice razgovora sa ostecenom stranom to je nemoguce jer je otac tog malog nenormalan, ali to sad nije ni bitno. U svakom slucaju isla sam kod inspektora veterine, rekli su mi da su mi svi nalazi za psa u redu i da me nece goniti po sluzbenoj duznosti a sto se tice samog psa takodje su mi dali informaciju da je natpis na ogradi tj kapiji sasvim dovoljan i da nemaju sanse ni privatnom tuzbom protiv mene. Rekoh samo to da Vas obavestim ukoliko postoje slicni slucajevi sa ovim da vlasnici psa znaju da je u ovakvim situacijama pas neduzan, kuce je samo branilo svoju teritoriju i stitilo je od nezakonitih ulazaka. I vlasnici i psi mogu da odahnu :). Hvala u svakom slucaju. Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Tacili

Hitno potreban savet 28 okt 2015 20:02 #5971

  • zoran1977
  • zoran1977's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Vama niko nije nepozvan usao u dvoriste,sami ste rekli da ga je meda to jest mozda i neko sa medom pustio unutra a nije vezao psa.to je kao da ga je ubacio u boks.kad nekog pustite u dvoriste ili vezete kera ili mu garantujete da ga nece napasti a ta garancija ima cenu ako...!Ako njegova majka zivi tu to onda nije samo vase dvoriste.
Poslednja izmena: 28 okt 2015 20:05 od zoran1977.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box