Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Američki bokser totalno propao

Odg: Problemi sa psom 21 feb 2011 15:59 #531

  • ChedaD
  • ChedaD's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
imam jedno pitanje u vezi hrane. Kao sto sam vec naveo prodavac mi je rekao da joj dajem 400 grama granula dnevno. E sada, mene zanima da li je to dovoljno, posto pojede sve i cini mi se da bi mogla jos da jede. Necu da joj dajem na svoju ruku, da ne bi doslo do prejedanja ili necega, ali interesuje me posto zelim da je ugojim, ne znam da li ce sa ovih 400 grama moci da dobije na masi, ili je to neka adekvatna kolicina za dobro uhranjenog psa. Nadam se da me razumete. Hvala vam u napred na odgovoru !!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 21 feb 2011 16:54 #532

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Ni govora vise hrane,ako vam je po prospektu to je dovoljno!On mora postepno i ravnomerno da napreduje,nesmije se prejedati....Samo ga ocisti od crevnih parazita i polako se pridrzavaj onih uputstava sto smo ti rekli!Cujemo se za dve nedelje pa nam javi kako napreduje!
Opusti se,bice to ok!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 09 mar 2011 20:52 #727

  • ChedaD
  • ChedaD's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
pozdrav jos jednom. javljam se posle nekog vremena. Sto se tice rana, skoro da su nestale. dlaka je pocela rapidno da izbija. Sada, nastao je novi problem. Ceo dan je pas bio pusten u dvoristu u odlicnom stanju, veseo, a kada sam izasao pre sat vremena da ga setam kao sto radimo svaki dan primetio sam da povraca. i to je ispovracao na 3-4 mesta granule koje je pojeo danas. u jednom trenutku mu je krenula pena na usta, nisam siguran da li je od sadrzaja koji je izbacio. pas je pomalo dezorijentisan, vrti se u krug i seta po coskovima sto inace ne radi. Inace danas sam poceo da mu dajem novu hranu purina 400 grama i pojeo je malo vise od polovine. do danas je jeo hranu u potpunosti i grickalice za pse i vitamine koje mu dajem. sada nece ni da primirisi nista. deluje izmoreno i primetio sam da mu je stomak naduven. maltene izgleda kao debeo pas od onog psa od jutros. stomak je tvrd ali nije bolan na dodir. cini mi se kao da ima opstipaciju. sto se tice fecesa danas sam zatekao samo par sitnih komadica sto inace nije rutina. nadam se da sam detaljnije pojasnio problem i zaista se nadam brzom odgovoru jer sam veoma zabrinut. Veoma sam vam zahvalan unapred
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 09 mar 2011 23:50 #729

  • moderator2
  • moderator2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 9
  • Karma: 8
Verovatno si naglo presao na novu vrstu hrane, a pored toga se pas prejeo, usled cega je nastao poremecaj varenja. Moras ga staviti na dijetu, davati hranu koju si koristio pre ove, a yatim postepeno ubacivati novu hranu. Ako dobije jak proliv i ako bude povracao cesto javi se veterinaru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 10 mar 2011 00:29 #730

  • ChedaD
  • ChedaD's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
kasno, pas je uginuo :( sve se odigralo u dva sata. stvarno nemam reci za sve. slomljen sam potpuno. mislim da nema objasnjenja :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 10 mar 2011 18:32 #734

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
:(,zao nam je,mozda se moglo nesto uraditi da se intervenisalo rapidno ali sada je kasno za sve pokusaje!
Poslednja izmena: 10 mar 2011 18:34 od Stevo-vet..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box