Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: štene Haskija jako lose

štene Haskija jako lose 08 jan 2015 07:26 #5619

  • zarkoj
  • zarkoj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Dobro jutro, pozdrav svima.

Ako moze neki hitan savet, pomoc....

Da krenemo redom. Imam zenku haskija staru 2 godine. Okotila se 18.12.2014. (prvo kocenje) i okotila 5 malih kuca :).
Svi su isti po kilazi juce sam ih merio teski su od 1200 g do 1300 g.

Jedno stene (zenka) od juce uopste nije zivahno, stomacic natekao (kakilo je, kaka je normalna) onako kao kad se pas prejede. I jako tesko dise. Pokusavao sam da ga podignem na noge ali ono je jako klimavo. Pada mu glava.
Sada su starosti 21 dan.
Uopste nije raspolozeno i samo lezi. Nece da pridje da sisa i moram svaki put da ga namestim sam.
Od sinoc je otvorilo usta i jako tesko dise. Veterinari ne rade, zvao sam.
Dao sam mu malo razmucenog fervksa spricom i pokusao da ga hranim ali nece.
Jezik mu je tamniji (gubi boju) i nije kao kod drugih stenadi. U toplom su svi u kupatilu u kuci zajedno sa kujom na cebetu.
Jutros kada sam krenuo na posao obisao sam stene ali jedan uzdisaj u 10 sekundi i to jedva, bela sluz mu izlazi na usta, malo ali je ima. Obilazio sam ga celu noc ali sve gore i gore....

Trenutno sam na poslu, zvao veterinara oni i danas ne rade. Bojim se da nece preziveti.
Ne znam o cemu se radi do juce je sve bilo normalno svi su bili veseli.
Sta bi moglo da bude, da na vreme reagujem za ostale stence jer se to desilo bukvalno u dan, ako nazalost ne mogu da spasem ovo stene da se potrudim za ostale ako se isto desi...
Poslednja izmena: 09 jan 2015 22:20 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pomoc stene Haskija jako lose 08 jan 2015 12:03 #5620

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Pas na zalost sigurno nece preziveti. Da bi se znalo tacno sta je problem, taj psic je morao biti pregledan.
Jedino sto mozete uraditi je da detaljno ocistite i dezinfikujete prostor gde borave, premda mi se cini da problem nije infektivne prirode, mada na slepo ne bih da licitiram.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pomoc stene Haskija jako lose 08 jan 2015 12:08 #5621

  • zarkoj
  • zarkoj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Da li mi mozete odgovoriti sta bi mogo biti uzrok takvog "napada" na stene (stanja).
Sta bi moglo biti na osnovu ovog sto sam napisao, jer mozda nesto ne odgovara sto radim. A ne vidim iz svog ugla. Zna da je kakio i izmet je tamije zuckaste boje sa nekim belim zrncicima nalik semenkama....

Stencima pocinju zubici da rastu i pocinju da ujedaju. Vidim da kuji pocinje da smeta dojenje stenaca.
kako sad postupiti kako hraniti stence i cime..
Poslednja izmena: 08 jan 2015 14:31 od zarkoj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pomoc stene Haskija jako lose 09 jan 2015 07:16 #5623

  • zarkoj
  • zarkoj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Na zalost kao sto ste rekli kuca nije prezivela. Nije joj bilo spasa. Veterinar je sve pokusao...
Nije znao da mi kaze sta je bio problem...

Pitao sam ga sta i kako za prehranu stenadi jer kuja ima sve manje mleka i sve krace doji stence.
Rekao mi je: pola litra mleka (prokuvanog), jedna kasika secera i jedno zivo zumance. Secer i jaje dodati kad se mleko ohladi. Pri tome ja u tu kolicinu dam jedan vitamin da se ramuti.

Tako da im dajem nedelju dana pa onda da predju na granule postepeno....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box