Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: špringer španijel _bolesti oka

špringer španijel _bolesti oka 18 okt 2014 21:34 #5485

  • čikita
  • čikita's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav svima!
Imam špringer španijela,ženka,stara 7,5 godina....u zadnjih mjesec dana na desnom oku u sredini tj na zjenici pojavila joj se sivo-bijela sjena ,koja ima staklast odsjaj i koja se poveca tj vidi jasnije nocu dok se danju skoro da i ne vidi....oko je ne boli i vidi na njega (ali sigurno oslabljeno).Inace pas je veseo,razdr
ima dobar apetit i san!
saljem i ove dvije slike ,pozda mogu biti od pomoci!
Voljela bi čuti i vaša mišljenja .....Hvala unaprijed.
Pozdrav!


2014-03-3022.29.28.jpg


2014-03-2221.52.04.jpg
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

špringer španijel _bolesti oka 18 okt 2014 22:53 #5486

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Uzimajući u obzir činjenicu da se radi o starijem psu sve ukazuje da je reč o katarakti tj. o zamućenju sočiva. Konsultujte se sa nekim veterinarom koji se bavi oftalmologijom i posavetujte se oko hirurške intervencije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

špringer španijel _bolesti oka 23 okt 2014 16:49 #5491

  • čikita
  • čikita's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Vodila sam je ja na Veterinarski fakultete,ovdje u Sarajevu, i internisti isto tako imaju sumnju na mrenu,ali s obzirom da je klinika ne opremljena sa oftamoloskim aparatima nismo mogli tacno dijagnosticirati bilo sta ,sem da joj je normalan ocni pritisak!Specijalista oftamologa veterinarske medicine nema u BIH ,jedino sto na nekim privatnim klinikama dolaze "humanci" pa skidaju mrenu,ali mehanicki.....pa bi vas ja zamolila d ami odgovorite kakvo je stanje sto se toga tice u SRbiji i koliko novaca kosta takav zahvat po jednom oku!?
Lijep pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

špringer španijel _bolesti oka 24 okt 2014 00:57 #5492

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Moj skroman predlog je da prihvatite te "humance", jer je procedura kod ljudi i kod zivotinja u principu ista.
Postoje 2 nacina za terapiju katarakte. Prvi konzervativni i stariji nacin je da se saceka da katarakta "sazri", odnosno da ocno socivo postane bukvalno tvrdo kao zrno pasulja na pr. Tad je intervencija u smislu vadjenja sociva napolje i omogucavanja vida u humanoj medicini rutinska stvar.
Drugi nacin je nacin kod kog nema cekanja i radi se sa "nezrelom" kataraktom. Socivo se "razbija", i "isisava" van. Ovo je noviji vid intervencije i sve se cesce radi u humanoj medicini.
Nakon bilo koje od ove dve intervencije, kod ljudi se umece vestacko socivo radi sto vece ostrine vida. U svetu se to radi i kod zivotinja. U nasim uslovima oko ostaje bez sociva i omogucuje se ponovni vid bez prirodne ostrine kakav je bio ranije.
Ovo sve pisem da bi ste bili upoznati sa procedurom i sa tezinom intervencije. S toga, ni ja licno ne znam nekog od kolega koji to radi, mada sam siguran da takav kolega postoji. Preporuka je da preko interneta potrazite ambulante ili klinike u Srbiji i da ih licno kontaktirate, ako zelite. Mada mislim da ta varijanta kod Vas apsolutno nije losa. Doktor veterine i oftalmolog humane medicine sigurno to mogu odraditi korektno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box