Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Stafilokoka aureus

Stafilokoka aureus 27 maj 2014 11:39 #5271

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Kolega, hvala na ukljucivanju u ovaj problem. Aleksandre, hvala na detaljnim informacijama.
Na osnovu svega do sad iznetog, i detaljne analize istog, bicu slobodan da tvrdim da ovo samo izgleda zamrseno, a da je, bar sto se uzroka problema tice, situacija prosta. Stafilokok je uzrok svega od samog pocetka. Alergiju bih eliminisao. Dakle, smatram da pas nije imao alergiju, vec je od samog pocetka bilo potrebno terapirati stafilo.
Bilo kako bilo i to se promeniti ne moze. Prvo i veoma bitno je odmah iskljuciti preparate koji inhibiraju imuni odgovor( kortikosteroide, deksazon). Cenjeni kolega je vec u postu iznad izneo kako ti preparati deluju. Jos bitnije od toga je sto je pad imuniteta glavni okidac u izbijanju stafilokokne infekcije u ovakvom obimu kao sto je kod nje.
Dakle, deksazon i sl. izbaciti pod hitno.
Pod hitno ubaciti stimulanse imuniteta( tonici, vitaminsko-mineralni kokteli inekciono najbolje...), jer bez prirodno jakog imuniteta ce ova stafilokoka divljati godinama.
Kolega Primus je naveo, a ja samo da se slozim da treba uraditi krvnu sliku koja moze dati nekoliko vrlo bitnih parametara, da ne komplikujem sad sa detaljnim objasnjenjem. Takodje, hloramfenikol moze biti hematotoksican( da izaziva anemije i sl.), pa je kontrola potrebna. Kod ljudi je zbog svega toga zabranjena njegova upotreba. Zabranjena je upotreba i kod svih zivotinja ciji se proizvodi koriste u ishrani ljudi.
Veoma bitna stvar koja se cesto previdi: stafilokoka je normalan stanovnik koze. Podivlja kad padne imunitet. U najtezim slucajevima mogu biti ugrozeni i unutrasnji organi, sa letalnim ishodom. Kod kuja je cesta infekcija reproduktivnog trakta sa iscedkom, sterilitetom... pa i o tome treba povesti racuna.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: aleksandar.stojanovic

Stafilokoka aureus 28 maj 2014 16:34 #5278

I mi smo mislili da predugo uzima kortikosteroide, ali nas veterinar kaze da nema drugog resenja.
On misli da je alergija na premene u prirodi, gotovo je siguran da nije na hranu.
Mi smo joj ipak sami promenili ishranu ( u periodu od 2 meseca) i pored te ishrane alergija se nije povlacila. Inace jede sve sem granula, a u periodu dijete je jela samo govedje granule sa pirincom.

Bris koze je radjen u humanoj laboratoriji, jer kod nas mislim da se na drugom mestu i ne radi.
Vi mislite da on nije precizan za pse?

I sami smo svesni da je sve isuvise zamrseno. Ima tu i problema kojih je bilo i ranije. Nekad alergija, nekad demodex, bar je tako veterinar rekao... Kao moguci razlog navodi sto je cuvamo u stanu.

Strasno smo zabrinuti za nju. Postoji li neka sansa da se cujemo sa Vama i posavetujemo?

Postoji i opcija dolaska u Beograd ako ovde nema resenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stafilokoka aureus 28 maj 2014 18:24 #5279

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
budite precizniji: od koga tražite pomoć? od mene ili od korisnika hardvet?
mada, kakav god da je odgovor, mislim da ste sve informacije i predloge dobili. na Vama je da odlučite kome ćete poveriti sudbinu Vašeg psa.
moju preporuku ste čuli.
i ne oklevajte mnogo.
i ne brinite previše.
kolega hardvet je u pravu kad kaže da to samo izgleda zamršeno. ja sam tom figurom u rečenici hteo da istaknem nešto sasvim drugo.
ah, da...voleo bih kada bi ste postavili nekoliko fotografija Vašeg psa sa opisanim promenama.
srećno!
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: aleksandar.stojanovic

Stafilokoka aureus 28 maj 2014 21:39 #5281

Ove slike su na pocetku da kazem "alergije" posto vise nismo sigurni da je to bila alergija.
WP_20140401_010_2014-05-28.jpg


WP_20140401_011_2014-05-28.jpg


WP_20140401_009_2014-05-28.jpg


WP_20140401_012_2014-05-28.jpg
Poslednja izmena: 29 maj 2014 10:06 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stafilokoka aureus 28 maj 2014 21:42 #5282

A ove fotografije su malopre slikane. Napominjem da je ovo sada u prolaznoj fazi u odnosu na to kako je bilo pre 15-ak dana.

Primila je vec 12 injekcija, a jos uvek nikako skroz da prodje i neprestano se cese i lize zadnjicu.

Hvala svima na angazovanju i pomoci!

WP_20140528_004.jpg


WP_20140528_005.jpg


WP_20140528_006.jpg
Poslednja izmena: 29 maj 2014 10:08 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box