Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Vakcinacija kuja u laktaciji

Vakcinacija kuja u laktaciji 10 dec 2013 20:37 #4907

  • Roko
  • Roko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Karma: 0
Zdravo svima,imam zenku sibirskog haskija.okotila se 18 novembra,Pre dva dana mi je stigao poziv za vakcinisanje protiv besnila to je 14.ovog meseca.Moje pitanje je treba li da je vodim,nece li imati stetne posledice za stence obzirom da ih jos uvek doji?Hvala svima unapred
Poslednja izmena: 11 dec 2013 15:42 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vakcinisanje u laktaciji 10 dec 2013 21:48 #4908

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Bolje je ne rizikovati i ne voditi je, ali je zato obavezno odvesti po prestanku sisanja.
Mišljenja su podeljena ali smatram da kuje koje će se ubrzo pariti, gravidne kuje i kuje koje doje (tj. kuje u laktaciji) ne treba vakcinisati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Roko

Vakcinisanje u laktaciji 11 dec 2013 01:14 #4909

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
To jeste univerzalno pravilo. Proizvodjac vakcina propisuje kada se vakcina ne sme dati ili kad je nije preporucljivo dati. Tako na vakcinama o kojima pricamo vecinom pise da se ne daju u toku trudnoce. Razlog je postojanje mogucnosti spontanog pobacaja, na pr.
To pise... Situacija u praksi je da na ogromnom broju kuja koje su vakcinisane u svim mogucim varijantama i periodima pred, za vreme i nakon trudnoce, ama apsolutno nikad nije doslo ni do jedne komplikacije.
Da me pogresno neko ne shvati, ne zagovaram ovaj sistem vakcinacije, i uvek je bolje ne rizikovati da Vas pas bude prvi koji ce ispoljiti nezelje efekte nekog preparata ili vakcine.
Samo je bitno da se zna da i ako se vakcinise, ogromna je verovatnoca da ce sve biti u redu.
Sto se mene licno tice, vakcina u toku trudnoce: ne. Vakcina pred trudnocu i nakon trudnoce: da, i to bez razmisljanja, narocito kod zivotinja izlozenih povecanom riziku od besnila. Lovni psi, psi koji slobodno izlaze iz dvorista u seoskim sredinama i sl.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 11 dec 2013 01:18 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Roko

Vakcinacija kuja u laktaciji 11 dec 2013 15:50 #4910

  • Roko
  • Roko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Karma: 0
Hvala na savetima,odlucio sam da je vodim nakon sto stenci prestanu da sisu,za 3 nedelje nadam se,ona vecinu vremena provodi u boxu,malo je pustim i u dvoriste tako da nema mogucnost da se zarazi,a nema ni pasa u okolini.Jos jednom hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box