Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Potrebna pomoc

Potrebna pomoc 26 okt 2013 23:11 #4764

  • olos
  • olos's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
dobro vece ja se izvinjavam na smetnji dal mozete da mi date savet sta da radim da pomognem mom psu.ovako imam psa dobila sam ga na poklon neznamkoja je rasa al isti je kao ovaj na vasoj slici sa mackom i velicine je takodje isti.bijo je super i veseo igrao se jedno vreme je bijo u kuci pa sam ga pre mesec dana izbacila napolje i stavila u kucaru bijo je vezan lancem jeo je granule i sve sto i mi jedemo u kuci.al odjednom juce je bijo bezvoljan i prestao je da jede nije cak ni mleko hteo a ni granule ponekad je vrlo malo vode pijo,al ni nje nije hteo puno.a danas je nekoliko puta imao stolicu koja je zitka i krvava,a takodje je poceo konstantno da bali.a bale su lepljive kao sluz.molim vas da mi kazete ako je moguce o cemu se radi tu i dali mu ima spasa.i dal mogu ja sta da ucinim dok nestigne kod veterinara posto trenutno nerade do ponedeljka a da ga zvem da dodje kuci to mi je jako skupo jer nemam toliko novca da platim dolazak kuci a za lecenje bih se snasla hvala unapred
Poslednja izmena: 26 okt 2013 23:12 od olos.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Potrebna pomoc 28 okt 2013 19:37 #4767

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
šta je bilo sa psom? danas je ponedeljak da li ste ga odveli kod vašeg veterinara. Po vašim objašnjenjuma situacija je ozbiljna, mislim da je moguće da je u pitanju trovanje ali je najbitnije da veterinar pregleda životinju jer je jedino takva dijagnoza pouzdana
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Potrebna pomoc 01 nov 2013 21:24 #4773

  • olos
  • olos's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Hvala,ali u ponedeljak je vec bilo kasno jer je u nedelju vece u 2:15 uginuo i mi smo sumnjali na trovanje ali nismo bili sigurni skroz na skroz,
Hvala u svakom slucaju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Potrebna pomoc 20 nov 2013 20:15 #4835

  • andjelajoca
  • andjelajoca's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Potrebna nam informacija ,ali i pomoć....Imamo Nemačkog malog špica uzrasta 8mes.Pored stalne higijene koje sprovodimo imamo problem koji nemožemo odstraniti.Pojavilo su mu se crvenilo oko očiju na dlaci,braonkasto-crvenkaste boje,verovatno suze koje su oksidirale i promenile boju dlake u predelu oko donjeg dela očiju.Pas je bele boje i ovo je vrlo upadljivo i ne-estetski.Šta mi možemo učiniti?Da li postoje neki preparat ili kapi (ili šta već) da bi mu pomogle?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Potrebna pomoc 20 nov 2013 20:34 #4836

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Postoje preparati namenski formulisani za tu namenu. Trebalo bi da ih ima svaki iole opremljeniji pet-shop.
Ako nekim slucajem iste ne nadjete, hidrogen 3% moze da izbeli te promene, ali se strogo mora voditi racuna da preparat ne ulazi u oci.
Ti "tragovi suza" se ne mogu trajno otkloniti, vec je potrebno s vremena na vreme koristiti preparate. Inece, osim estetskih, ne postoje drugi razlozi za preduzimanjem bilo cega tim povodom.
Izuzetak je jedino ako postoji prekomerno lucenje suza, uzrokovano medicinskim problemima, tipa alergije i slicno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box