Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: generalizovane piodermije

generalizovane piodermije 18 sep 2013 13:29 #4650

  • amelinho
  • amelinho's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
da li me moze neko uputiti i staviti neki link na ovu temu!!unaprijed zahvaljujem
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

generalizovane piodermije 26 sep 2013 21:33 #4674

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Evo nešto što možda može pomoći:

Stafilokokne infekcije kože pasa

Piodermije površina
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

generalizovane piodermije 12 jan 2014 11:33 #4981

  • nikol
  • nikol's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Neznam dali na pravo mesto postavljam pitanje jer danas sam razocaran a nisam siguran sta se desava sa mojom kujom. Pre vise od mesec dana mojoj kuji se javila kao rana koja suzi tecnost na repu odmah do ledja, pozvali smo veterinara dao nam sprej za spoljasnu upotrebu i rekao nam da nabavimo vakcinu POLIVAK TM iz Bugarske to je Ruska vakcina. Nakon nedelje nabavio sam vakcinu prvo je primila jednu i nakon 14 dana jos jednu vakcinu. Iz Bugarske sam nabavio i drugi sprej za infekcije i produzio da ovim sprejom i sve se izlecilo i porasla joj nova dlaka. Ali danas sam primetio da u blizini mesta kde je prethodno bilo obolelo mesto opet se pojavila tecnost. Veterinar ce doci ali bih molila i vas za savet dali je terapija bila u redu, jer bi vakcinom trebali biti zashticena bar godinu dana. Inace noci spava kuci ali tokom dana je napolju i mnogo voli da se igra vodom. Hvala unapred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

generalizovane piodermije 12 jan 2014 14:12 #4983

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Prvi put cujem da se lokalizovana promena na kozi leci vakcinom. Takodje, licno nikad u zivotu nisam video navedenu vakcinu kod nas u Srbiji( sto, kao sto se vidi, ne znaci i da je nema, cim ste je nabavili), tako da o ucinkovitosti iste ne bih komentarisao.
Potrebno je uraditi bris rane, a to je trebalo uraditi i prvi put, pre bilo kakvih vakcinacija protiv koznih bolesti.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

generalizovane piodermije 02 apr 2014 14:42 #5181

  • Katarina81
  • Katarina81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Da ne gnjavim sad muža, ako neko vidi pre nego što uspem da izgooglam ili dobijem informaciju od njega, kako se po kilaži dozira ivermektin? U pitanju je pas (mešanac NOD ako je to bitno, rekla bih, 35-40kg) izvučen iz "azila" sa početnim stadijumom demodeksa i buvama, krpelji su mehanički odstranjeni pre kupanja i tretmana. Nema nekog ozbiljnijeg svraba, možda malo peruti ali pre zbog neadekvatne ishrane, ništa što par nedelja na BARF-u neće da reši, apetit očuvan, pas veseo. Dečko kod kog je u pansionu je nabavio ivermektin u koncentraciji 1% i počeo bi terapiju što pre. (Znam da ivermektin deluje na većinu endoparazita, šugarce, demodeksa i komarce, buve sam navela radi što kompletnije anamneze.)

EDIT: dobila info. za prasiće, isto što sam pre neko leto uradila sa drugim psom iz "azila" i dalo je fine rezultate. 1% ivermektin se dozira XXXXXXXX pa verujem da će i kod ovog psa to pomoći.
Poslednja izmena: 02 apr 2014 18:48 od Hardvet. Razlog: izbrisano doziranje u javnom delu foruma
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

generalizovane piodermije 02 apr 2014 18:44 #5182

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Radi podsecanja, zabranjeno je javno objavljivanje doziranja lekova na javnom delu foruma. U zatvorenom delu je to svakako moguce.
Imas PP sa tacnom dozom za pse...
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 02 apr 2014 18:49 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box