Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Eutanazija (uspavljivanje) pasa

Eutanazija (uspavljivanje) pasa 09 feb 2013 21:47 #3995

  • dog_lover
  • dog_lover's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pozdrav dobri ljudi!
Ja se nadam da će mi netko pomoći da mi malo objasni neke stvari u vezi ove teme.
Cijeli život sam provela s psima, i sada sam imala 4 psa, jedan od njih nažalost nas je morao napustiti.
Bio je mlad, godinu i 3 mjeseca, ali jako bolestan.U mome gradu nema poštene veterinarske ambulante gdje mogu odraditi detaljne preglede psa. Prvo smo mislili da je epilepsija u pitanju ali poslije smo zaključili da je prije ili tumor na mozgu ili neki drugi poremećaj mozga u pitanju. Nismo to sami izmišljali nego je veterinar uz nas pomalo promatrao psa. Imao je jake napade halucinacija, lajanje 20 sati dnevno! Ona 4 ostala je bio pod apaurinom da se malo odmori. Te napade je pratilo nekontrolirano mokrenje, gubitak vida, i zbog svega toga udarao se gdje god je stigao i sav bi bio izranjavan. Zato smo se odlučili na uspavljivanje. To smo odradili danas. I svi smo potreseni, jako nam fali, i osjecamo se krivima ali u pola godine borbe s tim simptomima ništa što smo pokušali nije pomoglo. Mene sada najviše zanima koliko je ta eutanazija sigurna smrt? Je li moguće da se pas probudi poslije? Vjerujem da je to bio spas za našeg malog psa ali boli činjenica da smo ga na svoju odgovornost lišili života.

Unaprijed hvala onima koji pročitaju i napišu mi nešto što bi mi pomoglo.

:(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Eutanazija (uspavljivanje) pasa 10 feb 2013 03:23 #3998

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Žao mi je sto ste morali da donesete tu odluku,medjutim vi ga niste lišili života,lišili ste ga patnje.
Dolorem sedare opus divinum est- otkoniti bol je božansko delo.
Eutanazija dovodi do apsolutno sigurne smrti i pas ne može da se probudi nakon toga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dog_lover

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box