Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Sterilizacija pasa

Sterilizacija pasa 09 feb 2013 11:49 #3991

  • Ziksa028
  • Ziksa028's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Hte bih da sterilisem moju ljubimicu, ona je stara 15 meseci i do sada je imala jednom teranje, i sad za neki dan bi trebalo opet da joj pocne ciklus, ali kad sam pitao veterinara da je sterilisem rekao mi je da sacekam mesec dana nakon sto joj prodje ciklus. E sad mene zanima da li moze da joj se da kontracepcijska injekcija pa da se nakon mesec ili dva izvrsi hiruska sterilizacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sterilizacija pasa 09 feb 2013 15:46 #3994

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Ako je neophodno da se uradi ovariohisterektomija onda to uradite pre teranja.Ne vidim zaista razlog da se radi masec dana posle,cak ima razloga da se bas tada ne radi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sterilizacija pasa 10 feb 2013 09:45 #4000

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Upravo tako...Odmah sad, ili sacekajte neka ciklus prodje spontano kao i tih cuvenih mesec dana nakon toga.
Nema potrebe uplitati hormonsku terapiju u citavu pricu, kad ce se izvesno raditi sterilizacija.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sterilizacija pasa 28 mar 2013 12:15 #4362

  • Baloo
  • Baloo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Pozdrav svima,

moj pasko ima 1 i 7 meseci rase je Mekodlaki pšeničnožuti terijer.
Sa 7 meseci (otprilike kad je i krenuo da diže nogu i obeležava) se javio problem istopolne agresije gde u suštini je stalno na oprezu sa drugim mužjacima, iskazuje jako dominantno ponašanje a ako mu mužjak odgovori istom merom (ne pokori mu se) onda i napadne.

Nama je jedan trener preporučio da ga sterilišemo kako bi smo ublažili ili čak time potpuno iskorenili taj problem istopolne agresije tj dominacije. Ja sam malo istraživala o tome na internetu i u suštini piše da je najoptimalnije da se mužjak steriliše pre navršene prve godine a da se ukoliko se te obavi kasnije teško da će sterilizacija pomoći kod smanjivanja potrebe da dominira nad drugim mužjacima.

Mi ranije nismo ni razmatrali sterilizaciju jer smo planirali da ga vodimo na izložbe a kasnije kad za to dođe vreme i parimo, ali to mi nije glavna okupacija iradije ću pored sebe mirnog psa koji nije opterećen svojim hormonima nego šampiona!

Da li nam sterilizacija može pomoći sada kada ima skoro 2 godine?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sterilizacija pasa 28 mar 2013 17:39 #4365

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Da
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box