Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: sivena rana od drljace

sivena rana od drljace 16 jan 2013 21:22 #3662

  • sasa90
  • sasa90's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav, ovako imam dobermana starog 10 meseci koji je zadobio ranu od siljka sa drljace, rana je usijema pa me zanima da mi kazete sta bih mogao da koristim , da bi rana brze mogla da zaraste!!!! Unapred hvala na odgovoru

2013-01-09-348_2013-01-16.jpg
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sivena rana od drljace 16 jan 2013 21:27 #3663

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Najbolja ti je cinkvitaminska mast. Kako je uspeo toliku ranu da zadobije?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sivena rana od drljace 16 jan 2013 21:33 #3664

  • sasa90
  • sasa90's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
rana je prvobitno bila u obliku cirilicnog slova g pa je pokidao konce, tako da sm morao da ga opet vodim na sivenje pa sad rana izgleda kao na slici! bas koristim tu cink vitaminsku mast al mi je veterinar reko da mogu i neki antibioticki sprej da koristim koji je malo skuplji pa mi zato treba strucnije misljenje dali da kupim taj sprej...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sivena rana od drljace 16 jan 2013 22:05 #3665

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
Zadatak spreja je da sprijeci infekciju, dok na samu ranu, odnosno brzinu njenog zarastanja nema neki poseban efekat...cink-vitaminska mast ubrzava granulaciju tkiva i epitelizaciju, tako da bi ona trebala dati nesto bolji efekat u odnosu na antibiotski sprej.
u sustini, te dvije stvari djeluju zajedno, i rana ce zarasti sta god da se od ovo dvoje upotrebi samo...
medjutim, te razlike u brzini nisu drasticne, tako da sam misljenja da ce sama mast biti sasvim dovoljna...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasa90

Odg: sivena rana od drljace 18 jan 2013 02:31 #3682

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Rana ce zarasti za 7 -10 dana i nista na ovom svetu to neće drsticno ubrzati, postoje faktori koju usporavaju i otezavaju zarastanje. Kao recimo, loša tehnika rekonstrukcije defekta (šivenje rane),pogresan izbor materijala,o tome je verujem brinuo kolega. A na vama je da sprecite da pas u ovom slučaju češanjem pokida "konce" , a to koliko vidim može da uradi zadnjom šapom, pa mu uvijte zavojem tu šapu kako bi mu nokti bili "tapacirani" za to vreme.
Cinkvitaminska mast je sasvim dovoljna,antibiotska mast je poželjna. Što se tiče sprejeva i praskova ja sam protivnik istih i ima razloga,tako da dok god mozete da koristite prva dva navedena o ovim nemojte da razmisljate.
Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box