Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: zenka nemackog ovcara povreda noge

zenka nemackog ovcara povreda noge 17 dec 2012 17:29 #3366

  • maza.gs
  • maza.gs's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
E ovako..našao sam stene nemačkog ovčara,u kutiji na pola metra snega..i odneo sam je kući..ujutro sam video da joj je noga povredjena(polomnjena,uganuta ne znam)..hoda na nju,trci bez problema..ali ponekad sepa..iskrivljena je u desnu stranu..treba mi savet..vodim je kod veterinara uskoro..ali me zanima da li je neko imao sličan problem..ne znam koliko je stara,izgleda oko 3-4 meseca..i ne mogu da verujem da postoje ljudi koji bi ostavili kuce tako u snegu..:(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: zenka nemackog ovcara povreda noge 17 dec 2012 17:41 #3367

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Pohvala sto ste pomogli stenetu.
Sto se tice sumnje na prelom mislim da je mala verovatnoca obzirom da napominjete da se oslanja na istu, elem, to ne eliminise u potpunosti prelom. Niste precizirali koja noga je problematicna, prednja ili zadnja.Kod zadnjih ekstremiteta postoji mogucnost luksacije kuka ili cak preloma vrata butne kosti pri cemu ce zivotinja koristiti tu nogu, sto moze pogresno da navede da nema preloma.
Sumnjam na takvu vrstu povrede jer je cesta kod stenadi,mogu da se oslanjaju na nju itd.
U svakom slucaju joj je potreban strucan orto pregled i RTG .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: zenka nemackog ovcara povreda noge 17 dec 2012 17:45 #3368

  • maza.gs
  • maza.gs's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Prednja desna noga je u pitanju,donji deo noge tj šapa ja iskrivljena..a morao sam da je odvedem kući jer sam je našao na 18-ti rodj..a nemam mnogo iskustva sa psima..hvala na odg..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: zenka nemackog ovcara povreda noge 17 dec 2012 17:49 #3369

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Najbolje i najpreciznije ce vam odgovoriti kolega koji ce pregledati psa. Sve najbolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box