Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Nepokretan pas...

Nepokretan pas... 08 sep 2012 21:07 #2717

  • delpas
  • delpas's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Imam psa mesanca starog oko 10god.,pre 2 nedelje je iz cista mira poceo da se krece sporo sa povijenom kicmom i blago spustenom karlicom,vremenom se sve teze kretao,i zadnjim i prednjim ekstremitetima je pravio ogranicene sitne korake,i kada bi legao veoma sporo i tesko se podizao ali je u tome uspevao,od pre par dana na zalost vise ne moze da ustaje,zadnje noge su mu nepokretne,mokri i defecira nekontrolisano,a prednje i dalje moze da pomera,glavu i vrat podize,ima apetit jede i pije normalno,svetan je i pogled mu je jasan i bistar,nisam ga vodila kod veterinara jer nisam bila u mogucnosti....da li neko moze da mi kaze sta bi njemu moglo da bude?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Nepokretan pas... 10 sep 2012 11:32 #2724

  • drjolovic
  • drjolovic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 35
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 3
Verovatno je u pitanju kicma, tj mozda je povreda ili udarac prouzrokovalo to stanje pa je doslo do diskushernije. To se dosta srece kod jazavicara ili rasa koje su ukrstene sa njima. To bi morao da pogleda neko malo strucniji i da ti kaze kakvi su izgledi za oporavak. Imao sam takav slucaj da je pas posle par dana slabosti zadnjih nogu potpuno izgubio osecaj u njima. Kod mladjih pasa je u zavisnosti od stepena ostecenja nerva moguc oporavak u odradjenom stepenu ali kod starijih je prognoza neizvesna. Pas sto sam ga ja lecio je bio star oko 3 godine i uz lecenje i stvarno maximalno zalaganje vlasnika koji se pridrzavao saveta za terapiju je ponovo prohodao, nije bas 100% fit kao pre ali neprimeti se mnogo da je imao takav problem. Moj savet ti je da ga odvedes kod veterinara koji ce potpunije pregledati psa i dati pravu i tacniju dijagnozu na osnovu samog pregleda....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: delpas

Odg: Nepokretan pas... 15 sep 2012 21:32 #2750

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Posto se radi o starijem psu( mada mesanci znaju da dozive i puno duze od 10 godina), najverovatnije da su u pitanju degenerativne promene na kostanim delovima, komplikovane sa promenama na nervima.
Rendgenski snimak bi verovatno pokazao razlicite stepene okostavanja na kicmenom stubu, i to je jedini pravi nacin postavljanja sigurne dijagnoze.
Lekovima se moze pokusati sa smanjenjem bola i vracanjem pokretljivosti, ali nekontrolisano mokrenje i defeciranje su jako nepovoljni prognosticki simptomi kad se govori o ovoj problematici.
Snimkom bi se iskljucile i mehanicke povrede kao uzrok, ali cisto sumnjam da je to razlog.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Nepokretan pas... 22 mar 2015 20:18 #5743

  • clara
  • clara's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Imam zenku patuljastog pinca staru 8 godina. Do sada nije imala nilakvih problema, ali je prije 7 dana odjednom otezano pocela da se krece pri cemu je izgledalo da ima problema za zadnjim nogama. Veterinar je pretpostavio da jw rijec o problemima sa kicmom, primila je kortikosteroide ali joj nije bilo bolje. od prije dva dana desi se da jedva drzi podignutu glavu, a pojavio se i otok na vratu. Normalno jede i pije vodu. Unaprijed hvala ma odgovoru
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Nepokretan pas... 22 mar 2015 20:22 #5744

  • clara
  • clara's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Zaboravila sam reci da je na momwnte potpuno dobro,razdragana i cak zeli da se igra i ide u setnju, mada posle sat-dva samo nemocno lezi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Nepokretan pas... 26 nov 2021 19:46 #16814

  • Miljana89
  • Miljana89's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pas mi je polomio prvi vratni prsljen i sad je nepokretan. Hirurg mi je rekao da moze da mu namesti prsljen za 1000 evra ali da ne moze da mi garantuje da ce pas prohodati.. Nego da sacekam da prsljen zaraste i da spadne otok oko nerva i da cu onda videti da li ce hodati... On sad moze da podigne prednji deo tela na levu stranu.. Kad ga stavim da lezi tako da mu desna strana bude gore.. Ne moze nista.. Refleksi su mi slabi... Kad pokusamo da ga stavimo da stoji veoma slab otpor nogu ima pogotovu desne strane... U prilog Vam saljem rengenske snimke vrata.. MOLIM VAS DA MI KAZETE BILO STA.. Da li mozete da mi date neki savet sta bi mi mogli da uradimo... Ocajni smo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box