Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Panosteitis

Odg: Panosteitis 01 sep 2012 17:01 #2695

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Mi nemamo kliniku koja ima sve aparate nazhalost :angry: nebitno poveshcu ga gdje god treba. Samo mi je bilo zhao da ga uspavljuju :unsure: i da javi se dan dva pa deset petnaest ne. I mislim da se javi kad se mnogo istrchi ili preforsira u igri....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Panosteitis 01 sep 2012 21:12 #2697

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Tu nisu potrebni svi aparati, potreban je samo rendgen.
Ma , ko ce ga uspavljivati zbog tih problema? Bez brige. Sta god da ima od ta dva ( panostitis ili displaziju) sa tim se zivi i to po prilicno kvalitetno. I tako guraju godinama.

Nadam se da i dalje govorimo o problemu "sa laktom", kako je napisano u prvom postu.Jos nije tacno opisano kako se to maniestuje. Mislim na stav koji zauzima pri stajanju, polozaj noge pri hodu i polozaj pri trcanju...Mozes malo opsirnije o tome sta primecujes...
Ovaj simptom da se problemi javljaju kad se malo preforsira i to periodicno, nakon nekoliko dana ili sedmica... vise podseca na panostitis nego na displaziju. Kod displazije je problem stalan i javlja se pri svakom trcanju na pr.
Kasnije se primecuje stalno i pri hodu najobicnijem, neforsiranom kretanju.
Sad malo nesto o dijagnostici kad bas nema uslova za snimanje.
Displazija lakta vodi do tzv. "nestabilnog zgloba" sto se moze proveriti i rukama, da tako kazem, odnosno, manuelnom metodom putem paralaktickih pokreta. Zvuci komplikovano, ali nije. To moze uraditi bilo koji kolega.
Panostitis se moze pokusati da dijagnostikuje i tako sto se pri sumnji na njega daju udarne doze cefalosporina( pas ih je verovatno vec dobijao kad je imao problem ranije), i ako oni deluju, time se dijagnoza skoro apsolutno potvrdjuje.
Ovo su varijante iskustvene, kojima pribegava dosta kolega. Nastale su upravo iz razloga sto nemaju svi uslova da rade svaku dijagnosticku proceduru koju bi trebalo da urade po preporuci doktora.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Panosteitis 01 sep 2012 21:23 #2698

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Mislila sam da ga uspavljuju za snimanje B) i ja mislim da mu se opet vratio panostitis ali u nekom blazhem obliku. Nemaju ni rentgen ni nishta :angry: Dijagnozu mu je dao neki Englez koji je bio tu da drzhi predavanja pa sam ga ja kao luda dovukla iz hotela da mi vidi psa :whistle: od tada mi nije nikad imao problema niti je ikad shepao do sad. Nije ovo ni shepanje nego je kao nekako "baca" kad ide. Kao da je vishe izbacuje u laktu nego drugu. Sad to neki ne vide ovako kad ide ali ja imam oshtro oko :S kad stoji ne vidim nishta neobichno a trchi kao metak :P
Poslednja izmena: 01 sep 2012 21:26 od Mirella.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Panosteitis 02 sep 2012 20:16 #2702

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Za snimanje nije obavezno da se anestezira, ako je voljan za saradnju... Da sam namesti nogu za tri snimka u razlicitim projekcijama...:)
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Panosteitis 02 sep 2012 20:58 #2703

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Uuuu veca je vjerovatnoca da ce pasti snijeg vecheras :evil:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Panosteitis 10 sep 2012 20:00 #2725

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Bolje mu je prednja ne izbaca je vishe ali mi je prije desetak dana odjednom podigao zadnju i nekoliko sati je jako krivao. Zvala sam vet rekao je ako i dalje ne bude mogao da hoda na nju da ga dovedem mozhda je ruzhno skochio itd. Svejedno on je sjutradan bio kao nov i otada sve ok da bi malopije u sred igre napolje zacvilio i tu istu zadnju podigao i opet evo kriva puno. Stvarno sam vec ochajna :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box