Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Psa udirio auto - ne može na prednje noge

Odg: POMOC!! 19 jun 2012 14:01 #2370

  • Shunju
  • Shunju's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
a umro je jutros.. tj nashla sam ga mrtvog.. :( bash mi je zhao shto ga nisam povela kod veterinara, mislila sam da su u pitanju samo noge.. a on ko zna shto je imao sve.. :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: POMOC!! 19 jun 2012 16:51 #2373

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Najverovatnije da je pukla dijafragma od udarca(najcesci slucaj) i ko zna sta jos uz to. Terapija bi bila hirurska i kostala poprilicno.
Uvek kazem svima da ako nesto nece da vode kod veterinara, bolje da ne uzimaju sa ulice...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Psa udirio auto - ne može na prednje noge 10 nov 2012 17:15 #3112

  • Leyla77
  • Leyla77's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav, mog psa je takodje juce oko 9 sati udario auto. Nisam dobro zatvorila kapiju i istrcao je za autom kada sam ga izvela napolje da piski:( Izgledalo je grozno, vukao ga je nekako ispod jedno 10 metara:( Otisli smo kod veterinara i on je rekao da izgleda da nista nije slomljeno dobio je nesto protiv bolova i neku preventivnu inekciju protiv krvarenja. Posle je nekoliko puta kasljao kao da ima nesto u grlu tako da su ga jutros ponovno pregledali i snimili rendgenom i rekli da se ne vide nikakve unutrasnje povrede. No on sada jedva hoda, vuce se po kuci i jako cvili ako mu neko dotakne vrat, a primetila sam jednom i da mu se nekako koci lice, povlaci mu se koza sa zuba prema natrag, slicno kao kad pas rezi pa se onako iskezi. Da li je moguce da ipak ima neku povredu vrata koja nije vidljiva na rendgenskom snimku? Zasto mu veterinar i danas nije dao nesto protiv bolova, ocito je da trpi jake bolove posle tako jakog udarca? Vec sam mu htela dati brufen, ali sam ovde procitala da ne sme. Naseg veterinara ne mogu uznemiravati sada zbog ovoga jer je bio sinoc dezuran i verovatno spava:(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Psa udirio auto - ne može na prednje noge 10 nov 2012 20:41 #3117

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Jos jednom, na brufen zaboravite. Postoje drugi analgetici iz veterinarske medicine, takodje za peroralnu primenu,a mnogo su bezbedniji za upotrebu od brufena.
Kontuzije tkiva, nerava i slicno se ne vide na Ro snimku, a izazivaju probleme kakve god mozete da zamislite.
Sredstva protiv bolova koja se daju injekciono su predvidjena za davanje svaki dan ako ima potrebe, a mogu se davati i redje( svaki 2.dan na pr.), zavisno od procene doktora.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: POMOC!! 13 nov 2012 17:10 #3133

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Shunju wrote:
a umro je jutros.. tj nashla sam ga mrtvog.. :( bash mi je zhao shto ga nisam povela kod veterinara, mislila sam da su u pitanju samo noge.. a on ko zna shto je imao sve.. :(

Moram da kazem - Strasno!
Ljudi zasto se igrate doktora, zasto uzimate zivotinju sa ulice ako ne zelite da je vodite veterinaru. Nije da necemo da vam pomognemo preko foruma nego je NEMOGUCE da vam pomognemo ovako.
Mogli ste da zovete redom ambulante po gradu i da pitate koliko kosta pregled ili da li bi vam neko radio pro bono,od 120 ambulanti bi vam neko izasao u susret.Licno znam da neke kolege naplacuju u takvim slucajevima 50% od cene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Psa udirio auto - ne može na prednje noge 13 nov 2012 17:15 #3134

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Leyla77 wrote:
Pozdrav, mog psa je takodje juce oko 9 sati udario auto. Nisam dobro zatvorila kapiju i istrcao je za autom kada sam ga izvela napolje da piski:( Izgledalo je grozno, vukao ga je nekako ispod jedno 10 metara:( Otisli smo kod veterinara i on je rekao da izgleda da nista nije slomljeno dobio je nesto protiv bolova i neku preventivnu inekciju protiv krvarenja. Posle je nekoliko puta kasljao kao da ima nesto u grlu tako da su ga jutros ponovno pregledali i snimili rendgenom i rekli da se ne vide nikakve unutrasnje povrede. No on sada jedva hoda, vuce se po kuci i jako cvili ako mu neko dotakne vrat, a primetila sam jednom i da mu se nekako koci lice, povlaci mu se koza sa zuba prema natrag, slicno kao kad pas rezi pa se onako iskezi. Da li je moguce da ipak ima neku povredu vrata koja nije vidljiva na rendgenskom snimku? Zasto mu veterinar i danas nije dao nesto protiv bolova, ocito je da trpi jake bolove posle tako jakog udarca? Vec sam mu htela dati brufen, ali sam ovde procitala da ne sme. Naseg veterinara ne mogu uznemiravati sada zbog ovoga jer je bio sinoc dezuran i verovatno spava:(

Da li je uradjen neuroloski pregled? Ima li neuroloskog deficita?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box